TOPLU TAŞIMAYA DÖVİZ DARBESİ

Okunma: 476
Videoyu Aç TOPLU TAŞIMAYA DÖVİZ DARBESİ
A
a

Akaryakıta ve elektriğe gelen zamların ardından ilimizdeki bütün toplu ulaşım araçlarındaki ücretler yeniden düzenlendi. Otobüsten tramvaya, minibüsten okul servisine bütün taşıma araçları zamlandı.

MALİYET ARTTI
Döviz kurundaki dalgalanma nedeniyle birçok kaleme zam yapıldı. En son zam da toplu taşıma araçlarına geldi. Dün Büyükşehir’den yapılan açıklamada elektrik ve akaryakıt giderleri olmak üzere maliyetlerdeki büyük artış nedeniyle taşıma ücretlerine zam yapıldığı duyuruldu.
BÜYÜK ZAM
UKOME’nin aldığı karar sonrasında Akıllı ESKART fiyatı 2 liradan 2 lira 50 kuruşa, indirimli akıllı ESKART fiyatı ise 1 lira 35 kuruştan 1 lira 60 kuruşa yükseldi. Akıllı tek geçişlik ESBİLET 2 lira 70 kuruştan 3 lira 50 kuruşa, tek geçişlik indirimli ESBİLET ise 2 lira 55 kuruştan 3 lira 25 kuruşa yükseldi. Minibüs fiyatları ise 2 lira 75 kuruş oldu.
EN FAZLA 149 LİRA
S plakalı özel servis araçlarının taşıma ücretlerinde de düzenlemeye gidildi. 0-3 kilometre okul taşıt ücretleri 108 liradan 129 liraya, 0-6 kilometre okul taşıt ücretleri 113 liradan 136 liraya, 0-10 kilometre okul taşıt ücretleri 118 liradan 142 liraya, 0-15 kilometre okul taşıt ücretleri ise 124 liradan 149 liraya yükseldi.
EN SON 2 YIL ÖNCE
Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, en son gerçekleşen zammın Ağustos 2016’da gerçekleştiğini, ancak geçen 2 yıllık süreçte artan elektrik ve akaryakıt maliyetleri başta olmak üzere yedek parçadan personele birçok giderde ciddi anlamda artış meydana geldiğini belirterek, UKOME kararıyla bu zammın zorunlu olarak hayata geçirildiğini ifade ettiler. HM
 
 
 
 
 
1000
icon
ALİ 11 Eylül 2018 07:57

TOPLU TAŞIMAYA DÖVİZ DARBESİyiş inandırıcı olmuyor . döviz artsada artmasada bu zam mutlaka yapılacaktı. dövizin artması zam sebebini kolaylaştırdı. eğerki önümüzde yerel seçim olmamış olsa idi bu zam oranı çok fazla olurdu.

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi