Turistlerin ilgisi Lilliputlar’a

Okunma: 1130
Videoyu Aç Turistlerin ilgisi  Lilliputlar’a
A
a

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Mimarlık Fakültesi araştırma görevlisi Hakan Keleş, ‘Lilliputlar’ ismini verdiği illüstrasyon çizimlerini, özellikle şehrin kıyısında kalan ve keşfedilmeyi bekleyen sokaklarından telefonuyla çektiği fotoğraflarının üzerine işleyerek sosyal medyada tanıtıyor.

‘Lilliputlar’ adını verdiği renkli karakteriyle gerçekleştirdiği illüstrasyon çizimleriyle dikkati çeken Keleş, kişisel Instagram sayfasında yayınladığı çizimlerin yurt içinde ve dışında yoğun ilgi gördüğünü söyledi.

Jonathan Swift tarafından 1726 yılında yayınlanan Gulliver’in Gezileri kitabından da esinlendiğini dile getiren Keleş, “Şehrimizin çok güzel fakat birileri tarafından fark edilmemiş sokaklarını fotoğraflayıp üzerine çizimler  yapıyorum. Dar sokakların içindeki büyük muhabbetleri dinlemek, dokunulmamış güzelliklere sadece kalemimle dokunmak hoşuma gidiyor” diye konuştu.
Keleş, Instagram hesabından paylaştığı çizimlerin sosyal medyadan hızla yayıldığını anlatarak, “Eskişehir'e sırf çizimlerimi görüp merak ettikleri için gelen turistler oldu. Çünkü fotoğrafının çektiğim sokakta yaşayan insanlar bile ‘Burası bizim sokak mı?’ diyebiliyor. Renkli ve eğlenceli fotoğraflar da sanıyorum turistlerin ilgisini çekiyor” dedi. AA


1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi