ÜÇÜNCÜ KEZ BİRİNCİ

Videoyu Aç ÜÇÜNCÜ KEZ BİRİNCİ
A
a

Üniversite Araştırmaları Laboratuarı (ÜNİAR) tarafından yapılan ‘Öğrenci Dostu Üniversite Şehirleri’ araştırmasında Eskişehir, üçüncü kez Türkiye’nin üniversite öğrenci başkenti seçildi. ÜNİAR kurucularından Prof. Dr. Cemil Yücel, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret ederek, birincilik belgesini takdim etti.


Eskişehir, 81 ilde 182 üniversitede yapılan Öğrenci Dostu Üniversite Şehirleri Araştırmasında Türkiye’nin öğrenci başkenti seçildi. ÜNİAR kurucuları Prof. Dr. Engin Karadağ ve Prof. Dr. Cemil Yücel tarafından gerçekleştirilen araştırmaya göre 35 bin 715 öğrencinin birçok farklı alandaki memnuniyetleri belirlendi.
YENİDEN SEÇİLDİ
Güven, eğlence, spor, halkla ilişkiler, halkın tutumu, sanatsal ve kültürel etkinlikler gibi konularda öğrencilerin cevaplarına göre belirlenen araştırmanın sonucunda üniversite öğrencilerinin yaşamaktan en memnun oldukları şehir, yine Eskişehir oldu. Prof. Dr. Cemil Yücel “Şehrin kültürü, atmosferi ve özellikle öğrencilerin nerede kendilerini özgür hissettiklerini incelediğimiz araştırmalarımızda Eskişehir üç senedir puanını arttırarak birinci olmaya devam ediyor. Şehrin sürekli yenilenmesi, Eskişehir’i bir kere gelindiği zaman bir daha terk edilemeyen bir kent haline getirdi. Her zaman dönülecek bir yuva haline gelen Eskişehir’e teşekkür etmek için buraya geldik. Türkiye adına Eskişehir’e ve yönetimine teşekkür ediyorum” dedi.
BAĞRIMIZA BASTIK
Araştırma sonuçlarından büyük memnuniyet duyduğunu ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen “Araştırma sonuçlarının tercih döneminde adayların kararlarını olumlu yönde etkileyeceğini düşünüyorum. Şehrimiz, üniversite öğrencilerine hiçbir zaman hayal kırıklığı yaşatmamıştır. Eskişehir’i tercih edecek öğrenci arkadaşlarımız da Türkiye’nin en yaşanabilir şehirlerinden biri olan Eskişehir’de dolu dolu bir eğitim öğretim hayatı geçireceklerinden şüphe duymasınlar. Çünkü Eskişehirliler kentimize öğrenci olarak gelenleri, kendi çocukları gibi sever, bağırlarına basarlar. Öğrenciler sadece kampüslerde değil, tiyatroları, orkestraları, festivalleri, modern park ve müzeleri ile Eskişehir’in her köşesinde kendilerini her yönden geliştirme imkânı bulacaklardır. Eskişehir’e değer katacak tüm öğrencilerimizi öğrenci başkenti Eskişehir’e bekliyoruz” dedi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi