Ustanın hatıraları sergide

Okunma: 200
Videoyu Aç Ustanın hatıraları sergide
A
a

Anadolu rock müziği sanatçısı, besteci, söz yazarı ve televizyon programcısı Barış Manço’nun kişisel eşyalarının yer aldığı ‘Barış Manço Hatıraları’ sergisi Eskişehirlilerle buluştu.

Bir alışveriş merkezinde izlenime sunulan sergide, sanatçının konserlerinde kullandığı bileklik, yüzük, kolye, kemer, askere gitmeden önce kestirip sakladığı saçı, okuma gözlüğü, fotoğraf makinesi koleksiyonu, bestelerini yaptığı ses kayıt cihazı, akustik gitarı, gençlik fotoğrafları ve birçok kişisel eşyası bulunuyor. Batıkan Manço, babası Barış Manço’nun vasiyeti üzerine evlerinin sergi olarak kullanıldığını dile getirerek, “Evimiz İstanbul'da. Bu sebeple birçok insan evimizdeki bu sergiyi gelip göremiyor. Biz de kardeşimle bu fikri ortaya koyduk. Sergiyi Barış Manço severlerin ayağına getirelim istedik” ifadelerini kullandı. 
Doğukan Manço da babasının adını taşıyan sergiyi bugüne kadar 8 ile taşıdıklarını aktararak, şöyle konuştu: “Kısmet olursa ülkemizin tüm illerini gezeceğiz. Sergideki her şey babamın kullandığı eşyalar. Bu anılara insanların gözlerinin dokunması bizleri çok mutlu ediyor. Geçenlerde bir anma etkinliği yapmıştık. Orada 5 yaşındaki bir çocuk, 'Barış Manço nerede?' diye bağırmıştı. O kadar sevmiş ki, hala yaşadığına inanıyor. Sonra ‘Kalbimizde yaşıyor’ diye bağırdı. Genç nesillere Barış Manço'yu aktarmak için elimizden geleni yapıyoruz.” Sergi, 18 Mart'a kadar açık kalacak. AA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi