ÜYEP sınavına yoğun ilgi

Okunma: 219
Videoyu Aç ÜYEP sınavına yoğun ilgi
A
a

Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi bünyesinde 2007 yılından beri yürütülmekte olan ‘Üstün Yetenekliler Eğitim Programları (ÜYEP) tanımlama sınavı Eğitim Fakültesi E Blok’ta gerçekleşti.

Yapılan tanımlama sınavı öğrenciler ve velilerden yoğun ilgi gördü. Üstün Yetenekliler Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Uğur Sak, sınava dair şunları söyledi:
“2007 yılından beri üstün öğrencileri tanımlıyoruz ve merkezimizde eğitim veriyoruz. Bu sene 11’inci tanımlamayı yapıyoruz. 2007 yılından beri yaklaşık 10 bin tanımlama yaptık. Fakat bunların bazılarını eğitim programımıza kabul edildi eğitimlerden yararlandılar. 5. Sınıftan sonra öğrenciler ÜYEP programlarına sınavlarına başvurabiliyorlar. Kasım ve aralık aylarında başvuruları aldık. Ocak ayında da tanımlamalar yapıyoruz kabul edilen öğrenciler şubat ayında derslerine başlayacak Bu sene yaklaşık olarak bin öğrenci başvurusu var ama biz sadece 28’ini programa alabiliyoruz. Başvuran öğrencilerin çoğu yetenekli, özgüvenli ve başarılı öğrenciler bu yüzden programlarımıza başvuruyorlar. Öğrencileri genelde öğretmenleri bu programa yönlendiriyorlar. Tanımlama sınavları bir gün sürüyor. Tanımlama sınavında öğrencilerin genel yetenek, matematiksel yeteneğini ölçüyoruz. Programın hedefi daha çok fen, teknoloji, mühendislik gibi alanlar bu yüzden değerlendirmeleri ona göre yapıyoruz.” İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi