VATANDAŞI KANDIRMAYIN

Videoyu Aç VATANDAŞI KANDIRMAYIN
A
a

Alpu yolunun henüz projelendirme aşamasında olduğunu 2019 Yılı Yatırım Programında yer almadığını söyleyen CHP Milletvekili Jale Nur Süllü, “Eskişehirlileri kimse, böyle göstermelik şovlarla kandıramaz” dedi.

CHP Milletvekili Jale Nur Süllü, CHP Alpu Belediye Başkan Adayı Gürbüz Güller ve partililer ile birlikte Alpu yolunda gerçekleşen yol genişletme çalışmalarını yerinde inceledi. Süllü, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı’na verdiği soru önergesine gelen yazılı cevaba göre, yolun Eskişehir – Alpu arasındaki 39 kilometrelik kısmının projelendirme aşamasında, Alpu – Mihalıççık kısmının ise hiç gündemde olmadığını söyledi. Süllü, “Bakan Mehmet Cahit Turhan’ın verdiği cevapta ‘Alpu – Mihalıççık yolunun bölünmüş yol olarak yapılması gelecekte oluşacak trafik taleplerine bağlı olarak bütçe imkânları dâhilinde ileriki yıllarda değerlendirilecektir’ denilerek, yolun Alpu – Mihalıççık kısmının projesinin bile belirsiz bir sürece bırakılarak, Mihalıççıklılara üvey evlat muamelesi yapıldı” dedi.

UNUTMADIK
Süllü, sözlerine şöyle devam etti: “AKP Büyükşehir Belediye Başkan adayı, il başkanı ve partililer ise birkaç makine ile poz vererek yolun yapımına başlıyoruz diye yerinde açıklama yaparak poz veriyor. Oysa Bakanlık, henüz yolun projelendirme aşamasında olduğunu belirttiğinden bu çalışmanın başlatıldığını söylemek mümkün görünmüyor. Hangisi gerçek, kim yalan söylüyor, Eskişehirliler çok iyi biliyor. Bizler çok gördük; olmayan projelere temel atmasını, iş makineleri önünde poz verilmesini. 2017 ve 2018’de de aynı yolda iş makineleri ile verilen pozları unutmadık. Yine bir seçim öncesi Sarıcakaya yoluna ilk asfaltı döküp daha sonra sesi çıkmayanları da unutmadık.”

PROGRAMDA YOK
Sarıcakaya yolu müjdesine de değinen Süllü, “Yine AKP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sarıcakaya’da dün, Sarıcakaya yolunun başlayacağı müjdesini vermektedir. Ancak, 2019 Yılı Yatırım Programında bu yol tıpkı diğer ölüm yolları gibi ne yazık ki yok. Artık, vatandaşı kandırarak umutlandırmak yerine, Alpu Yolu, Seyitgazi – Kırka Yolu, Sarıcakaya yolunda daha fazla canımız yanmadan çözüm için gereği yapılmalıdır. Eskişehirlileri kimse, böyle göstermelik şovlarla kandıramaz” ifadelerini kullandı.

ÖNLEM ALINMADI
Çalışmaların olduğu yerde uyarı tabelasının da olmadığına dikkat çeken Süllü şöyle devam etti: “Bir çalışma yapıldığında hele böyle büyük bir yol yapım çalışmasında yüklenici firma, ihale bedeli, işin cinsi bilgilerini içeren bir tabela olması gerekir. Bunun olmaması bile işin göstermelik olduğunun kanıtıdır. Bundan da önemlisi yol kenarlarında çalışma yapıldığına dair hiç bir uyarı yok ve önlem alınmamış. Kazı ile oluşan kot farkının yol darlığının yarattığı tehlikeyi daha arttırdığını gördük. Acilen gerekli önlemler alınmalı, şov uğruna canların yanmasına yol açılmamalıdır” dedi.  HM
1000
icon
Vural 18 Mart 2019 10:29

sayın vekilim haklı ama Ya şehir içi yollar ne olacak ? şehir trafiği berbet

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi