YENİDEN GÜNEŞ DOĞACAK

Videoyu Aç YENİDEN GÜNEŞ DOĞACAK
A
a

Es Es’in teknik patronu Fuat Çapa yayıncı kuruluş ekranlarında yayınlanan Bein1 programının konuğu oldu. Çapa, “Eskişehirspor'un tarihte birçok ilki var. Üniversitelerin, Eskişehirspor'un ve bürokrasin tek bir amaç altında birleşmesi sağlanırsa, Eskişehirspor'a yeniden güneş doğacaktır” dedi.

Hazırlık dönemi geçirmediler
Gazeteci Tunç Kayacı ve Ali Okancı’nın sorularını yanıtlayan Fuat Çapa, Eskişehirspor ile ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. Sezon başında yaşanan lisans krizini değerlendiren Çapa "Lisansların çıkmayacağının kesinleştiği dakika başımıza gelecekleri anlamış olduk. Hazırlık dönemi geçirmemiş bir kadro ile 14 maça çıktık. Bu oyuncuların büyük kısmı lig öncesi kampta A takımla birlikte kamp yapmıyordu. Sezon öncesi bu oyuncular ile kamp geçirmiş olsaydık muhtemelen 20 puan barajını geçmiş olurduk” diye konuştu.
 
Transferi açmalıyız
Ligin ikinci yarısıyla ilgili değerlendirme yapması da istenen Çapa, “Hedefimizi lige başlarken 15 puan olarak belirlemiştik ancak iç sahada alınan galibiyetler kamuoyunda beklentinin artmasına neden oldu. Ligin ilk yarısı ile ikinci yarısı aynı olmaz. Takımlar eksiklerine göre takviye yapacak ve daha da güçlenecekler. Bu ligde her zaman acımasız bir ikinci devre oynanır. Bizim de mutlaka transfer tahtasını açmamız gerekiyor. Aksi takdirde istemediğimiz tablolar ile yüzleşmek zorunda kalırız” dedi.
 
İç sahada ilk 5’teyiz
Taraftara parantez açan teknik adam, “Taraftarlarımızın vermiş olduğu olumlu motivasyon sayesinde ligde iç sahada en çok puan toplayan ilk 5 takım arasındayız. Sağolsunlar deplasman maçlarında da bizi yalnız bırakmıyorlar ama biz istediğimiz sonuçları alamıyoruz. Sahadaki sonuç ne olursa olsun vefalarında ve desteklerinde en ufak bir azalma yok. Hiç bir zaman protesto veya isyan sahaya yansımadı. Eskişehir'de görev yaptığım için onur ve gurur duyuyorum” ifadelerini kullandı.
 
İcra Kurulu sayesinde…
Eskişehirspor’u yaşatmak için verilen mücadele konusunda da değerlendirme yapan Çapa, “Eskişehirspor'da bir İcra Kurulu oluşturduk. Gerçekten mesai isteyen bir iş. Günlük ihtiyaçların karşılanması konusunda başarılı bir şekilde görevlerine devam ediyorlar. Bu kurul sayesinde kulüp başkanı mesaisinin tamamını transfer tahtası açmak için kullanabiliyor. İcra kurulunda yöneticilerimiz var, tribün liderleri var, ben varım. Bu kurul sayesinde deplasmanlara sıkıntısız bir şekilde gidebildik” dedi.
 
Ayrılıklar başladı
Takımdaki son durum hakkında da bilgi veren Çapa, “Sezon öncesinde transferler yapmıştık ancak lisansların çıkartılamaması nedeniyle oynatamamıştık. Bu oyunculardan üç tanesi artık bizimle değil. Cristian Tanase ve Marko Milinkovic geçtiğimiz günlerde ayrılmıştı bugün de Kamal Issah ayrıldı. Bir kaçgün sonra bir iki tane daha arkadaşımız ayrılabilir” mesajını verdi.
 
Yanlış bir algı var
İkinci yarı öncesi transfer tahtasının açılıp açılmaması konusunda umudu olup olmadığı da sorulan çapa, “Eskişehirspor taraftarının çok ateşli olması onlar güçlü bir camia nasıl olsa para bulurlar ve paramızı verirler nedeniyle çok sayıda isim son güne kadar imza vermiyor. Düzenlediğimiz kampanyalardan milyon liralar kazanılıyormuş gibi de bir algı var. Bunların hepsi yanlış düşünceler”
 
Kararımın arkasındayım
Eskişehirspor kulübündeki durumunu da değerlendiren Çapa, “Benim Fuat Çapa olarak Eskişehirspor'dan bu sezon için maddi anlamda hiç bir beklentim yok. Hiç bir zaman nereye kadar dayanabilirim diye düşünmedim. 31 Ağustos tarihinde bir karar aldım ve arkasında da duracağım. Bunun sebebini anlayabilmek için orada yaşamanız gerekiyor. Biz bu şartlarda ligde kalmayı başarırsak bu başarı sadece bana mal edilmesin.
 
“Yine bir ilk olur”
Çapa son olarak, “Eskişehir'de Üniversitelerin, Eskişehirspor'un ve bürokrasinin tek bir amaç altında birleşmesi sağlanırsa Türkiye'ye örnek olacak bir oluşum sağlanmış olur. Eskişehirspor'un tarihte birçok ilki var. Bu üç faktörü bir araya getirebilirsek Eskişehirspor'a yeniden güneş doğacaktır. Üniversitelerin imkanlarından doğru faydalanabilirsek, Bürokrasi ile iyi ilişkiler kurulabilirse bu konuda Eskişehir bir proje kenti olabilir. Amigo Orhan gibi, Bando Es Es gibi daha sayamadığım birçok ilklere imza atan Eskişehir neden bir ilke daha imza atmasın” dedi.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
 
1000
icon
Doğa Sever 7 Aralık 2018 17:50

Doğru hamle ; Altınordu örneği!

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi