Yeniden yeşerecek

Videoyu Aç Yeniden yeşerecek
A
a

Seyitgazi’nin Yapıldak köyü yakınlarındaki karaçam ormanında çıkan yangından 30 hektarlık alanın küle döndüğü belirtildi. Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada yanan alanda en kısa zamanda fidan dikimine başlanacağı açıklandı.

Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan ilk ölçümlerde 30 hektarlık alanın etkilendiği belirtildi.
24 SAATTE SÖNDÜRÜLDÜ
Yangında birçok kurum ve civarda yaşayan vatandaşlar canla başla orman teşkilatına yardım etti. Söndürme çalışmalarına 2 helikopter, 15 arazöz, 5 ilk müdahale aracı, 5 su tankeri,7 iş makinesi, 10 teknik elaman, 80 yangın işçisi ve 150 vatandaş katıldı. Büyükşehir ve civar belediyelerin itfaiye araçları da su ikmali yaptı. İlk müdahalenin yangın başladıktan 20 dakika sonra yapıldığı, 15 saatte kontrol altına alındığı ve 24 saatte söndürüldüğü ifade edildi. Soğutma çalışmalarının ise 36 saatte tamamlandığı açıklandı. Çalışmaların arından Orman Bölge Müdür Vekili İsmet Kıraç ve İşletme Müdürü Doğan Kiras yanan sahada tekrar incelemelerde bulundu.
YANAN AĞAÇLAR TEMİZLENECEK
Tüten son ağacın da söndürülmesinin ardından, bölgede yağmur başlayınca, yeterli miktarda nöbetçi ekip bırakılarak soğutma çalışmalarına son verildi. En kısa zamanda yanan ağaçlar sahadan çıkartılacak ve toprak yeniden fidan dikimine hazır hale getirilecek. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi