YÖRÜKLER BİRLEŞTİRİR

Videoyu Aç YÖRÜKLER BİRLEŞTİRİR
A
a

Çeltik ve Çevre Köyleri Dayanışma Derneği’nin gecesinde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, “Parçalanmak istenen Türkiye’de gururla övünebileceğiniz bir birliktelik örneği” dedi.

Geceye, CHP Milletvekili Jale Nur Süllü, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, CHP İl Başkanı Abdulkadir Adar da katıldı. Gecede konuşma yapan 3 belediye başkanı da, Çeltik ve Çevre Köyleri Dayanışma Derneği’ne sona kadar destek olacaklarını söyledi.
AKRABA ZENGİNLİĞİ
“Bu salondaki topluluk, Nasrettin Hoca’nın ve Yunus Emre’nin yattığı topraklarla Mevlana’nın yattığı toprakları bağrında barındıran Türkmenlerin bir araya gelişidir” diyen Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Çeltik, Gökpınar, Kaşören, Torunlar, İshakuşağı, Adakasım, Küçükhasan, Yukarıaliçomak ile Eskişehir’in Göktepe, Kaldırım, Kanlıçağ, Büyükhasan ve Hacıosmanoğlu Köylerinin bu birlikteliğinin aslında birbirine hudut iki şehrin insanlarının bir araya gelerek bir akraba zenginliği sergilemeleri olduğunu söyledi. “Bu belki de Türkiye’de ilk defa oluyor” diyen Büyükerşen, sözlerine şu şekilde devam etti: “İki şehrin yan yana hudut olan köylerinin sıcak bir ilişki ile bağ kurmaları; bölünüp, parçalanmak istenen Türkiye’de gururla övünebileceğiniz bir birliktelik örneğidir. Bu derneği kuranları kutluyorum. Türkmen Başı’nı kutluyorum. Bundan sonra her iki ilin mekansal ayrılıklarını birleştiren bu girişimden dolayı her ne ortak ihtiyacınız varsa Eskişehir Belediyeleri olarak daima yanınızda olacağız.”
DESTEKLEYECEĞİZ
Geçtiğimiz hafta derneğin kuruluşunu anlatmak için Çeltik’e gittiklerini söyleyen Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Gökpınar ve Konak Köyü’nü ziyaret ettiklerini belirtti. Dernekleşmenin önemine dikkat çeken Başkan Kurt, “Dernekleşmenin, sivilleşmenin, toplumu bir araya getirmenin ne kadar önemli olduğu şu an bu kalabalıktan anlaşılıyor. Biz yıllardır insanların belirli düşünceler ve hedefler çerçevesinde yan yana durmasını savunduk. Bu birlikten de güç doğacağına inandık. Sizin de bu doğrultuda yaptığınız bu girişimi sonuna kadar destekliyorum. Odunpazarı Belediyesi ve Kazım Kurt olarak bize hangi görevi verirseniz verin, sizi desteklemeye devam edeceğiz. Bundan sonra birlikte farklı etkinlikler, toplantılar yapacağız. Yörük Bey’i izin verirse, gerçekten Yörük geleneğini yaşatacak adımlar atacağız. Sizleri seviyorum ve sonuna kadar destekliyorum” dedi.
HİZMET İBADETTİR
Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç da, “Belediyecilik hizmeti ibadet gibidir. Bu açıdan biz bu ibadeti sonuna kadar yapacağız. Sevgili Çeltikliler, Eskişehir’e hoş geldiniz diyorum. Bu derneğin kurulmasında öncülük eden Sevgili Mehmet Taş, benim de çalışma arkadaşım, tebrik ediyorum. Dernek Odunpazarı’nda ama başkanı da Tepebaşılı, güzel bir kombinasyon olmuş. Eskişehir için Afyonkarahisar’ın Emirdağı neyse, Konya’nın da Çeltik’i aynıdır. Çünkü bu iki ilçemiz, Eskişehir’i sevmiş ve gönül vermişler. Biz Eskişehir’de olalım yeter, demişler. Sizlerle birlikte olmaktan çok mutluyum. Çeltikli çok fazla dostum var, burada kendi evimin çatısı altında gibiyim” ifadelerini kullandı. Programda konuşmaların ardından dernek yetkilileri konuklara Yörük keyfiyesi bağladı. Buluşma, derneğin kuruluşunda katkı sağlayanlara plaket takdim edilmesi ile devam etti. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi