HİZMET KUTSALDIR

Videoyu Aç HİZMET KUTSALDIR
A
a

Vali Özdemir Çakacak, çeşitli temaslarda bulunmak ve ‘Muhtarlar Toplantısı’na katılmak üzere Mihalıççık’ı ziyaret etti. Toplantıda yeni seçilen muhtarlarla bir araya gelen Vali Çakacak, vatandaşa hizmetin kutsal bir görev olduğunu söyledi.

İlk olarak Mihalıççık Kaymakamlığını ziyaret eden Vali Çakacak, Kaymakam Mehmet Ali Çolak’tan ilçenin eğitim, sağlık ve asayiş durumu hakkında bilgi aldı. Vali Çakacak, daha sonra Kaymakam Çolak ile birlikte son yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde göreve yeni seçilen Mihalıççık Belediye Başkanı Haydar Çorum’u makamında ziyaret etti. Vali Çakacak, Başkan Çorum’a hayırlı olsun dileklerini iletti. Başkan Çorum, Mihalıççık ilçesinin kalkınmasına yönelik yapılacak projelere büyük önem verdiklerini söyledi. Mihalıççık İlçe Emniyet Amirliğini ve İlçe Jandarma Komutanlığını ziyaret eden Vali Çakacak, ardından bir doğa harikası olan Gürleyik Şelalesi ve Çatacık Ormanlarını da gezerek, incelemeler yaptı.
SORUNLARI DİNLEDİ
Çeşitli programlara katılmak üzere Mihalıççık İlçesine giden Vali Özdemir Çakacak, Mihalıççık Belediyesi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen ‘Muhtarlar Toplantısı’nda vatandaşlardan gelen istek ve talepleri dinledi. Ziyaretlerin ardından ‘Muhtarlar Toplantısı’na katılan Vali Çakacak, son yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde göreve seçilen muhtarlara hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Vali Çakacak, muhtarlardan gelen talep ve şikâyetleri toplantıda yer alan ilgili kurum müdürlerine hemen ileterek, inceleme yapılmasını, talep ve şikâyetlerin en kısa sürede çözüme kavuşturulmasını istedi. Vali Çakacak, şunları söyledi: “Mahalle muhtarlarımız mahallelerde yaşayan vatandaşlarımızla devletimizin arasında adeta bir köprü vazifesi görevi görüyorlar. Muhtarlık müessesesi bizim toplumumuzda son derece önemli bir yer teşkil etmektedir.”
GÜVEN ARTSIN
Vatandaşa hizmet etmenin kutsal bir görev olduğunu bildiren Vali Çakacak, sözlerine şu şekilde devam etti: “Değerli arkadaşlar bizler, milletimize hizmet etmek amacıyla bu makamlarda bulunuyoruz. Amacımız milletimize hizmet etmek. Milletimize hizmet ederken de herkese en iyi hizmeti vermenin çabası ve gayreti içerisinde olmalıyız. Muhtarlarımız kendi şahsi işleri için resmi dairelere uğramıyor veya resmi dairelerden talep ettiklerini şahsi olarak istemiyorlar. Sadece kendi mahallelerinde yaşayan vatandaşın isteklerini ve taleplerini resmi kurumlara iletiyorlar. Hangi resmi daire olursa olsun bir resmi daireye gittiğinde vatandaşımızı güler yüzle karşılamalıyız. Herkes kendi ailesini düşünsün; annemizin, babamızın ve eşimizin bir resmi daireye gittiğinde nasıl karşılanmasını istiyorsak vatandaşlarımızı da o şekilde karşılamalıyız. Eğer böyle yaparsak vatandaşın devlete olan güvenini arttırmış oluruz. Vatandaşımız resmi dairelere güven içerisinde gelir. Hangi mevkide olursak olalım vatandaşımızı bir tebessümle karşılayıp, memnun ederek resmi dairelerden gönderelim. Eğer bunu başarabilirsek hepimiz toplumsal huzura, toplumsal barışa büyük bir katkı sağlamış oluruz.” HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi