KAZANÇ YATIRIMA

Videoyu Aç KAZANÇ YATIRIMA
A
a

Eskişehir Sanayi Odası (ESO) Başkanı Celalettin Kesikbaş, “Hem çalışıyor hem üretiyoruz. Kazancımızı yatırıma harcıyoruz” dedi.

ESO’nun ev sahipliğinde KOSGEB, SGK, İŞKUR ve Vergi Dairesi iş birliğinde devletin sağladığı destekler ve teşvikler ESO 50. Yıl Salonu’nda sanayicilerin geniş katılımıyla açıklandı.

EN BÜYÜK ORTAK
Toplantının açılışında konuşan ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş, “Sanayi ile uğraşan ve ticaret yapan firmalarımız özellikle buradaki devlet kurumlarımızdan çekiniyor. Ama onlar aslında bizim gibi insanlar ve üreticilerimiz için önemli fırsatlar sağlayabiliyor. ESO’da 12 fuar düzenledik hepsine katıldılar. Önemli olan teşvikler bitmeden zamanında bu teşviklere katılmak. Bizler bu kurumların birer parçasıyız. Ben hep şunu söylüyorum, onlar bizim en büyük ortaklarımız” dedi. 

HEPİMİZ AYNIYIZ
Sanayicilerin toplam kazançlarının ciddi bir yüzdesini vergi dairesine ödediğinden bahseden Kesikbaş, “Biz ortaklarımıza para veriyoruz ama onlar da bize geri veriyorlar. Korkulacak kurumlar değil hepimiz aynıyız. Bizim tarafımızın da dikkat etmesi gereken noktalar var. Mali müşavirlere de bu işleri çok bırakmamak gerekiyor. Bizim de finansal okuryazar olmamız gerekiyor. Beklentilerimiz çok fazla. Çok zengin sanayiciler değiliz, emekçi patronlarız. Hem çalışıyor hem üretiyoruz. Kazancımızı yatırıma harcıyoruz” dedi.
Konuşmaların ardından Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarında alabileceği destekler, katma değer vergilerinde uygulanan indirimler, personel ve teçhizat alımında devlet kurumları tarafından yararlanabileceği teşvikler sanayicilere açıklandı. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi