7 Milyon’luk zarar doğru mu?

Videoyu Aç 7 Milyon’luk zarar doğru mu?
A
a

Es Es taraftarları, kulüpteki menajer oyunları ve teknik kadronun oyuncu tercihleri ile ilgili açıklama yaptı. ETB Başkanı Murat Diri, Erkan Zengin hakkında ise “Kulübümüzün 7 Milyon TL zarara uğradığını konuşuyor. Bu konuda kamuoyunu aydınlatılmalı” dedi.

“Andaç nasıl bir hamleydi”
Eskişehirspor’da cevap bulamayan dedikodu ve sorular taraftarları huzursuz ediyor. Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Eskişehirspor Taraftarlar Birliği (ETB) Başkanı Murat Diri, “Hafta sonu Adana Demirspor ile oynanan maçta elimizdeki 3 puan fırsatını bir yanlış hamle ile kaçırdık. Orta sahamızın düşmeye başladığı anlarda Bedirhan’ı oyundan alıp, orta saha oyuncumuz Dorukhan’ı sağ beke çekmek nasıl bir hamleydi hakikaten anlayamadık. Bir de bu değişiklik senelerdir kendini toparlayamayan Andaç’ı oyuna almak için yapılınca gördüğümüz bu hatayı dillendirmeden edemedik” diye konuştu.
 
“Bizi derinden üzüyor”
ETB Başkanı Diri, “Yüreği Eskişehirspor sevdasıyla çarpan bir sürü kardeşimiz kulübede ya da alt yapıda kadro beklerken sahada gezen futbolcuları görmek bizleri derinden üzüyor. Bedirhan’a şans verildikten sonraki gelişimini gördükten sonra diğer gençleri de kazanmaya çalışmalıyız fikri bütün camiayı sardı” şeklinde konuştu.
 
“İddialar cevap bulmalı”
Erkan Zengin konusunda Teknik Direktör Yücel İldiz’in arkasında durduklarını hatırlatan Diri, “Bizler Erkan Zengin olayında nasıl Yücel Hocamızın arkasında durduysak, yukarıda ifade ettiğimiz konularda da karşısında durmayı bilmeliyiz. Yücel Hoca gibi olgun bir insanın eleştirimizi anlayışla karşılayacağından eminiz. Kulüp içinden aldığımız haberler sebebiyle bazı konuların da açıklığa kavuşmasını, iddiaların cevap bulmasını ve yanlışlar varsa sonlandırılmasını bekliyoruz” dedi.
 
Menajer oyunlarına parantez
Diri, “Andaç’ın sözleşmesindeki bir madde yüzünden oynatıldığı iddiaları, altyapı oyuncularımıza yönetimin gösterdiği menajerlerle çalışmaları dayatıldığı, Transfer yasağımız olmasına rağmen localarda yönetimimizle maç izleyen menajerlerin taraftarlar içinde huzursuzluk oluşturduğu ve Yönetimin içli dışlı olduğu menajerlerle çalışmayı kabul etmeyen gençlerimizin forma şansı bulamadığı söylentileri son haftalarda camiamızda birlik beraberliği zedeleyen haberler olduğunun bilinmesi ve bu konuların önüne geçilmesini istiyoruz” diye konuştu.
 
“Bütün şehir konuşuyor”
“Erkan Zengin ile ilgili olumlu ya da olumsuz kulübün bir girişiminin olmayışı da insanların kafasını kurcalıyor” diyen Diri, “Bu oyuncudan ya faydalanın ya da gönderin artık. Erkan’ın bu şekilde durması camia içinde ayrılıklara sebebiyet oluyor. Ya oturup konuşulsun anlaşılsın ya da emekleri için teşekkür edilip yollar ayrılsın. Bütün şehir Erkan Zengin yüzünden kulübümüzün 7 Milyon zarara uğradığını konuşuyor. Bu konuda kamuoyunu aydınlatılmalıdır” dedi.
 
 
 
“Duymazdan gelemeyiz”
“Tribünler tepkisiz duruyorsa sebebi bu sezonu kazasız belasız atlatma isteğimizdir” diyen ETB Başkanı Diri, “Devre arası yapılan büyük fedakarlık bu tür söylemler ile yok olup gitmesin. Sezon sonuna kadar takımımızı çılgınlar gibi desteklemeye devam edeceğiz ama kafamıza takılanları da camia adına soracağız. Çünkü bu sorularımız iyiden iyiye camiada dillenmeye başladı. Herkesin konuştuğunu bizler duymazdan gelirsek olmaz. Yönetimimiz de bu vesile ile taraftarımızdan hiçbir şeyi gizlemediği görülmüş olur” diye konuştu.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi