Farklı kültürdeki öğrenciler buluştu

Videoyu Aç Farklı kültürdeki öğrenciler buluştu
A
a

Türk Kültür Vakfı ve AFS Gönüllüleri Derneği iş birliği ile birçok ildeki lise çağındaki öğrenciler farklı illerdeki akranlarıyla buluşturuluyor. Bu kapsamda 5 ilden gelen 60 öğrenci Eskişehir’de gönüllü aileler ve okullar tarafından konuk edildi.

Türk Kültür Vakfı ve AFS Gönüllüleri Derneği iş birliği ile 2015’ten bu yanan düzenlenen ‘Türkiye Kardeşleri Yurt İçi Değişim Programı’ Türkiye’nin farklı şehirlerindeki okullardan öğrenci ve eğitimcilerin katılımıyla bu yıl Eskişehir’de gerçekleşti. 5’incisi ilimizde gerçekleşen programa Aydın, Diyarbakır, Erzincan, Isparta, Kars ve Rize’den gelen öğrenciler, gönüllü aileler ve okullar tarafından konuk edildi. Yaklaşık bir hafta boyunca birlikte zaman geçiren öğrenciler birbiriyle deneyimlerini paylaştı.
BİRBİRLERİNİ TANIYORLAR
Programın son gününde Özdilek Kültür Merkezinde basın mensupları ile bir araya gelen öğrenci ve eğitimciler deneyimlerini paylaştı. Konu ile ilgili açıklama yapan AFS Gönüllüleri Derneği Genel Koordinatörü ve Programın Direktörü Serdar Güneri, “Programla toplumsal barışa hizmet etmeye çalışıyoruz. Farklı sivil toplum kuruluşlarında yer almalarını sağlıyoruz. Biz bu program kapsamında 6 şehirden okulumuzu davet ettik. Aydın, Diyarbakır, Erzincan, Isparta, Kars ve Rize’den öğrenci ve öğretmelerimizi burada 5 okulda ağırladık. Öğrenciler birbirini daha iyi tanıyor, birlikte proje yapıyorlar” dedi. ESRA ÜNLÜ
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi