“NE DEDİYSEK O”

Videoyu Aç “NE DEDİYSEK O”
A
a

Tesislerde haftalık basın toplantısın gerçekleştiren Eskişehirspor Teknik Direktörü Yücel İldiz, “Kimse merak etmesin. Eskişehirspor sezonu en iyi yerlerde bitirecektir. Hiçbir şekilde söylemlerimizde bir değişiklik olmadı” dedi.

“Nereden geldiğimizi biliyorsunuz”
Konuşmasına geldiği günden bu yana geçen zaman dilimini değerlendirerek başkayan İldiz, “Eskişehir’e ilk geldiğimiz günleri lütfen bir hatırlayın. Takımın henüz galibiyeti yoktu. Geldik ve 3 puan silindi. Sanırım toplam 3-4 puanımız falan vardı. Ardından geldiğimiz yönetimle beraber biliyorsunuz yönetim krizi oluştu. Tam bir ay süren boşluk oldu. Bu boşluk içinde inanılmaz derecede elimizden geldiğince arkadaşlarımızı bir arada tutmaya çalışarak puanlar almaya çabaladık. Ardından yeni bir yönetim geldi. Onlar saha dışında biz saha içinde elimizden geldiğince Eskişehirspor’u ayakta tutmaya, hep söylediğim gibi sağlıklı bir yapıya kavuşturmaya çalıştık. Tüm takımlar devre arasında transferler yaparken bizde tam tersi 5-6 tane oyuncu gitti.
 
“Camiaya sesleniyorum”
Hiçbir şekilde söylemlerimizde bir değişiklik olmadı. Tabii ki bütün bunları yaparken özellikle genç çocuklarımız düşüp kalkacaklar ama yürümeyi de öğrenecekler. Bütün mesele bu… Böyle dar bir dönemden geçerken Eskişehirspor camiasına buradan sesleniyorum, çok net herkese söylüyorum, biz tabii ki eleştirileri göğüsleriz o konuda sıkıntı yok, her şeyi dikkate alırız, sağlıklı eleştiri varsa gerçekten dikkate alırız ama bu tip dönemlerde kesinlikle bu takımın 8 tane maç kalmışken, böyle bir kadro yapısına sahipken ve şu anda 3 oyuncumuz da sarı kart sınırındayken ufak ufak şeylerle yıpratılmaya çalışılması hiç hoş değil.
 
“Kimse kadro mühendisliği öğretmesin”
Ben biliyorsunuz çok konuşmayı sevmem. Söz gümüşse sükut altındır. Ancak yeni antrenör falan da değiliz, kadro mühendisliğini falan da kimse bize öğretmesin. Buradan tüm ebeveynlere söylüyorum, genç oyuncuların yakınlarına, kadronun yakınlarına, herkese sesleniyorum çocukların tamamen rahat olması lazım.
 
“Eskişehir için riske girdim”
Eskişehir büyük bir futbol şehri, geldiğim gün de söyledim, eğer ki bir riske gireceksem ben Yücel Hoca olarak bu güne kadar hep hedef takımlarda çalıştım, Eskişehirspor gibi camialar için girilir, bundan da burada olmaktan da mutluyum. Hiçbir zaman taşın altına elini koymaktan çekinmeyen bir ekibimiz var. Hedefimiz var bizim. Bu anlamda bugün hiçbir pişmanlığım yok hatta burada olmaktan bu kadar zorluklara rağmen çok mutluyum. Kimse merak etmesin elimizden geldiğince en iyi şekilde sezonu Eskişehirspor’u en iyi yerlerde bitirecektir. Başta ne konuştuysak farkındaysanız hep aynı şeyleri konuşmaya devam ediyorum. Sezon sonunda inşallah sözümün arkasında olduğumu hep birlikte göreceğiz.
 
“Radikal kararlar alıyoruz”
Zaman zaman biliyorsunuz çok radikal kararlar alabiliyoruz. Denizli maçını hatırlayınız, kolay bir maça mı gitmiştik. Ligin kırılma maçlarından bir tanesinde genç bir çocuğumuz çıktı ilk 11’de oynadı. Biz nerede kime ne yapacağımızı biliriz. Ama her zaman tutar tutmaz o ayrı konu. Bu çocuklar hemen bizi kurtarmayacak, bizi hemen imparator yapmayacak. Bunlar çok iyi futbolcu adayı. Ama düşecekler ama kalkacaklar bugün böyle olacak yarın belki başka bir maçta müthiş oynayacak bu planlar her zaman tutacak diye bir kaide yok.
 
“12-13 Eskişehirli var”
Kadromuz 22 kişi. İstatistiklere bakın şu anda sahadaki çocukların 12-13 tanesi Eskişehirli ve bu takımın direk sahaya çıkan kadrosunda kaç tane Eskişehirli veya alt yapıdan gelen çocuk olduğunu ve aday çocuk olduğunu sizler daha iyi sayarsınız. Bu kadar sıkıntı içerisinde bazen krizler fırsatları doğurur biz bunun üzerine gidiyoruz. Ama bu kolay bir dönem değil yani. Bu tip dönemlerde gerçekçi olmak lazım. Teknik heyet, futbolcu ya da kulüp yönetimi genelde bu tip dönemler yıpranma payı olan dönemlerdir. Ama hiç kimse merak etmesin bizim sırtımız dayanıklıdır. Taşın altına elimizi koyduysak onun kesinlikle üstesinden geleceğimizden kimsenin endişesi olmasın.
 
“Taraftardan destek rica ediyorum”
Elazığ’dan döner dönmez Altınordu hazırlıklarına başladık. Çok zorlu müsabaka oynayacağız. Altınordu biliyorsunuz bu ülkede farklı amacı olan kulüplerden bir tanesi. Çok tuzu kuru bir takım. Şu an da onların iyi gitme dönemleri. Ama bize baktığınızda önümüzde 8 tane maç var. Sahamızda 4 tane maç oynayacağız dışarıda 4 tane oynayacağız hiçbir şekilde kayba tahammülümüz yok. Pazartesi akşamı gerçekten tüm Eskişehirlilerin en iyi şekilde takımı desteklemelerini rica ediyorum” dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi