Sivrihisar İlçesi’nde CHP’nin Adayı Habil Dökmeci 6 bin 176, AK Parti’nin adayı Hüseyin İlhan ise 6 bin 46 oy aldı. Sandıktan çıkan sonuçlara itiraz eden AK Parti, Sivrihisar İlçe Seçim Kurulu’na başvurdu. AK Parti’nin itirazı Eskişehir İl Seçim Kurulu tarafından reddedildi. 

SOMUT DELİL YOK

Eskişehir İl Seçim Kurulu’ndan yapılan açıklamada, “İtiraz dilekçesinde iddiaların ispatına yönelik somut bir delil sunulmadığı ve bildirilmediği gibi kurulumuzda yapılan incelemede iddiaların doğruluğuna dair herhangi bir tespit olmadığı anlaşılmakla birlikte itirazın reddine karar verilmiştir” denildi.

Eskişehir’de Galatasaray taraftarı şampiyonluk kutlaması yapamadı Eskişehir’de Galatasaray taraftarı şampiyonluk kutlaması yapamadı

74 YIL SONRA ALDIK

Sivrihisar’ın netleşen seçim sonucunu duyuran CHP İl Başkanı Talat Yalaz, “Hem ilçe hem de il seçim kurulu AKP’nin itirazlarını reddetti. 74 yıl sonra Sivrihisar’ı aldığımız tescillendi. Çok mutlu ve gururluyuz. Sivrihisar hak ettiği şekilde ve sosyal, halkçı belediyeciliğin şefkatli elleriyle en iyi şekilde yönetilecektir” dedi.

Kaynak: HABER MERKEZİ