Alım gücümüz yükseltilmeli!

Videoyu Aç Alım gücümüz yükseltilmeli!
A
a

Teşkilat Buluşmalarının ikincisinde konuşan Eğitim Bir Sen 1 No’lu Şube Başkanı İbrahim Akar, “Tekrar bir ek zam verilerek, memurların alım gücünü yükseltecek oranda destek yapılmasını talep ediyoruz” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eğitim Bir Sen Eskişehir Bir No’lu Şube Başkanlığı tarafından düzenlenen teşkilat buluşmaları programının ikincisi gerçekleştirildi. İlkinde Genel Başkan Ali Yalçın’ın katılım sağladığı buluşmanın ikincisine Eğitim Bir Sen Genel Başkan Teşkilatlanmadan Sorumlu Yardımcısı Ramazan Çakırcı katılarak açıklamalarda bulundu.
EK ZAM TALEBİ
Tüm eğitim çalışanlarının sorunlarına çözüm odaklı yaklaşımlar sergileyen bir sendika olduğunu dile getiren Eğitim Bir Sen 1 No’lu Şube Başkanı İbrahim Akar, “Toplu sözleşme masasında önemli kazanımlar elde ettik ve kümülatif olarak yüzde 28.61’lik bir zam oranı ortaya çıktı. Bununla birlikte eğitim öğretim alanında 21 maddelik bir kazanım listesi oluşturuldu. 3600 ek gösterge, sözleşmedeki kamu çalışanlarının kadroya geçilmesi ve 2022 Ocak ayı itibariyle toplu sözleşme tazminatının 400 liraya yükseltilmesi gibi önemli kazanımlar elde edildi. Aralık ayına gelene kadar alım gücü düştü, daha zam elimize geçmeden eriyip bitti. Tekrar bir ek zam verilerek, memurların alım gücünü yükseltecek oranda destek yapılmasını talep ediyoruz” ifadelerini kullandı.
EN BÜYÜK KAYIP BİZİM
Ülke de antidemokratik süreçler islediği takdirde Eğitim Bir Sen Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Çakırcı, 2001 krizini örnek vererek antidemokratik sürecin ciddi yansımalarından bahsetti: “Her ne kadar toplu sözleşmelerde büyük mücadeleler vererek büyük rakamlar kazanmış olsak da en büyük kaybı da bizler yasadık. Bu koşullar karsısında omuz omuza vererek güçlü bir duruş sergilemeliyiz.”
NEGATİF ETKİLENİYORUZ
“Son dönemde kurdaki dalgalanmalar, enflasyon oranındaki artışlar tüm kamu çalışanlarının mağdur ettiğini ve kayıplar yaşandığını biliyoruz” diyen Çakıcı, “Su anda da bunun mücadelesini veriyoruz. Yapılan asgari ücretlerle ilgili çalışmaları destekliyoruz ama burada yapılan çalışmaların bir benzerini tüm kamu çalışanlarını etkileyecek şekilde de yapılmasını ısrarla talep ediyoruz ve bir gelişmenin olması bekleyişi içerisindeyiz. Biz gücümüzü sizlerden alıyoruz” diye konuştu. Yapılan açıklama sonrası Genel Başkan Yardımcısı Çakırcı, soruları yanıtlardı.
GÜLSÜN ARSLAN
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir