Eskişehir'de sağlık çalışanları isyanda: Adaletsizliğe son verin Eskişehir'de sağlık çalışanları isyanda: Adaletsizliğe son verin

Belediyenin yenilenebilir enerji üzerine yaptığı çalışmalara destek olacağını belirten Sayılır, hukukçu kimliğinin yanı sıra STK yöneticiliği de yaptığı için mecliste görüşülecek birçok konuda önemli katkılar sunacağını ifade etti.

Av. Kemal Sayılır Tepebaşı Belediye Meclis Üyeliği için aday adayı oldu. 2019 yılında da Tepebaşı Belediyesi Meclis Üyeliği için aday olduğunu hatırlatan Sayılır, “Ondan 1 yıl önce de Sinan Özkar’la beraber İl Başkan Yardımcılığı görevi yaptım. Tekrar Tepebaşı’ndan aday adayı oldum” dedi. Tepebaşı Belediyesi’nin özellikle yenilenebilir enerjiyle ilgili projeleri ve girişimlerine destek verebileceğini açıklayan Sayılır, “Enerji bağımlılığı ülkemizde çok büyük gider haline gelmeye başladı. Güneşi kullanabileceğimiz fiziki imkanlarımız var. Bu konuda çalışma yapmak istiyorum” dedi. Hukukçu kimliğiyle de mecliste destek olacağını söyleyen Sayılır, “Temelinde hukuki dayanaklara, mevzuata göre hareket eden bir oluşum belediye meclisi. Bu sebeple hukuki desteğimi sağlamak istiyorum” ifadelerini kullandı. Eskişehir Muş Kültür ve Dayanışma Derneği’nde 2014 yılından beri yöneticilik yaptığını da belirten Sayılır, “Daha çok Tepebaşı bölgesinde yaşıyor derneğimizin üyeleri. Bu sebeple ben üyelerimizin buradaki ihtiyaçları doğrultusunda belediyenin yapılabilecek imkanlarıyla halka hizmet yönünde mahallelerden dönütleri alarak çaba göstermek istiyorum” şeklinde konuştu. Sayılır ayrıca pazar günü gerçekleştirilecek olan ön seçimde aday sıra numarasının 28 olduğunu ifade etti.

Kaynak: Haber Merkezi