Kütahya Orman Bölge Müdürü Erdal Dingil incelmelerde bulunmak amacıyla Tavşanlı ve Simav Orman İşletme Müdürlüklerini ziyaret etti.

Tavşanlı Orman İşletme Müdürlüğünde 2024 Yılı Genç Meşçere programı ilk aralama çalışması çerçevesinde Yaylacık Orman İşletme Şefliği 492 ve 494 nolu bölmeler ile Tavşanlı Orman İşletme Şefliği 33 Nolu bölmede incelemelerde bulundu, ilk aralama ve sıklık bakım çalışmalarında yapılan müdahalenin ölçüsü konusunda değerlendirmeler yaptı. Yapılan ölçülü ve yerinde müdahale için İşletme Müdürlüğü ekibine teşekkür etti.

Çocuklar bayram adağı kuyruğunda Çocuklar bayram adağı kuyruğunda

Daha sonra Acısu Orman İşletme Şefliği Nusretler Köyü sınırları içerisinde yapılan su toplama çukurunda incelemelerde bulunan Bölge Müdür Dingil, yapılan su toplama çukurlarının orman yangınları ile mücadelede ne kadar önemli bir yer tuttuğu konusunda değerlendirmelerde bulundu.

Müdür Dingil, Simav Orman İşletme Müdürlüğünde Simav Orman İşletme Şefliğinde kayın sahalarındaki sıklık bakım çalışmalarını, Simav Kaymakamlığı tarafından talep edilen konaklamasız orman parkı ve yol çalışmalarını, ardından Naşa, Kınık, Kiçir ve Alasöğüt Orman İşletme Şefliklerinin depolarında inceleme yaptı.

Kaynak: iha