CAYDIRICI CEZA ŞART

Videoyu Aç CAYDIRICI CEZA ŞART
A
a

Odunpazarı Belediyesi, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle Hamamyolu’nda etkinlik düzenledi. Etkinlikte konuşan Başkan Kazım Kurt, kadına şiddete yönelik çok açık, net ve caydırıcı cezaların konması gerektiğini söyledi.

Hamamyolu’nda gerçekleştirilen etkinliğe CHP Milletvekili Utku Çakırözer, Jale Nur Süllü; Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ile çok sayıda vatandaş katıldı. Etkinlikte, Odunpazarı Belediye Tiyatrosu Oyuncuları Eskişehir’de öldürülen kadınların kim olduğu ve kimler tarafından öldürüldüğünü canlandırdı. Etkinlikte, öldürülen kadınların adlarının yazılı olduğu balonlar uçuruldu.
UTANIYORUM
Etkinlikte konuşan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, “Bir erkek olarak utanarak konuşuyorum. Hangi duygudur, bunu anlamakta da zorlanıyorum” dedi. “Kadın, erkek eşittir. Bunun aksini iddia etmek 2020 yılı Türkiye’sinde bir insanlık suçudur” diyen Başkan Kurt, konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Biz kadına yönelik şiddete dikkat çekmeyi, aşırı bir noktaya götürmeliyiz. Yapmayınız, kravat takana indirim uygulamayın demek yetmiyor. Çok net, açık ve gerçekten caydırıcı cezalar koymalıyız. Buna parlamentonun, cumhurbaşkanının gücü yeter. Eğer anayasaya kadın erkek eşittir; bütün yurttaşlarımız aynı haklara sahiptir diye yazmışsak, bunun uygulanmasını istemek en doğal hakkımız.”
TARİHE GEÇİYORUZ
Etkinlikte konuşan CHP Milletvekili Utku Çakırözer ise, “Bir yıl içerisinde 300’ün üzerinde kardeşimiz erkek şiddetine kurban gitti. Dünyada kadın cinayetlerinde en önde gelen ülkeyiz. Eşlerini, annelerini, kardeşlerini öldüren bir ülke olarak tarihe geçmekteyiz” dedi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi