Hisarcık ilçesi Dereköy Şehit Fatih Seven Ortaokulunda 13 projenin sergilendiği Bilim Fuarının açılışı gerçekleştirildi.

Dereköy Şehit Fatih Seven Ortaokulunda 26 öğrencinin katıldığı ve 13 projenin sunulduğu Bilim Fuarına Kaymakam Muhammet Samet Bahar, Belediye Başkanı Mustafa Demirtaş, protokol üyeleri, öğrenciler ve veliler katıldı.

Şehit Fatih Seven İlkokulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu sanat ve müzik gösterilerinin de yer aldığı etkinlik ilgiyle izlendi. Daha sonra Kaymakam Muhammet Samet Bahar ve Belediye Başkanı Mustafa Demirtaş öğrencilerin standlarını ziyaret etti.

Kütahya’da uyuşturucu tacirlerine 2 tutuklama! Kütahya’da uyuşturucu tacirlerine 2 tutuklama!

Standları gezerek sergilenen projeler hakkında öğrencilerden bilgi alan Başkan Demirtaş, " Sizin çalışmalarınızın bütün öğrencilere örnek olmasını temenni ediyorum. Geleceğimizi ilgilendiren birçok konuda gerçekleştirdiğiniz bilimsel çalışmalarınız hem insanlara, hem de doğaya çok büyük yarar sağlayacak. Bu tür etkinliklerin artarak çoğalması dileklerimle bütün öğrencilerimizi ve öğretmen arkadaşlara teşekkür ediyor, başarılar diliyorum " dedi.

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu 4006 Bilim Fuarına 26 öğrencinin 6 danışman öğretmenle 13 proje sunduğunu söyleyen Okul Müdürü Ali Osman Kılıç,” Başvuru yaptığımız 13 projede değerlendirme sonucu bilim fuarına uygun bulundu. Proje yöneticisi Matematik öğretmeni Recep Ceylan ve öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: iha