Dönüm noktası

Videoyu Aç Dönüm noktası
A
a

CHP İl Teşkilatı, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Atatürk Anıtına çelenk bıraktı. Törende konuşan İl Başkanı Abdülkadir Adar, “30 Ağustos, askeri bir zafer olmanın ötesinde ‘Kayıtsız şartsız milletin olacak egemenliğe’ aralanan tarihi bir dönüm noktasıdır” dedi.

30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle CHP İl Teşkilatı, Atatürk anıtına çelenk bıraktı. Törene Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, CHP Milletvekilleri Jale Nur Süllü ve Utku Çakırözer de katıldı.

GELECEĞE IŞIK TUTACAK
Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla başlanan törende konuşan CHP İl Başkanı Abdulkadir Adar, “Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk için 30 Ağustos, askeri bir zafer olmanın ötesinde ‘Kayıtsız şartsız milletin olacak egemenliğe’ aralanan tarihi bir dönüm noktasıdır. Bu yüzden Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun da ifade ettiği gibi tüm cumhuriyetçilerin ve demokratların, herkes için adalet ve huzur talep edenlerin, tek adam rejimine karşı olanların, hukukun üstünlüğüne ve kuvvetler ayrılığına inanların ülkemizin içinden geçtiği bu karanlık dönemde, ‘Vazgeçtim’ deme lüksü yoktur. Bu duygu ve düşüncelerle, başta 30 Ağustos Zaferi’ni kazanan ve büyük dehasıyla ülkemizin geleceğine ışık tutan Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm kahramanlarımızı, aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize sevgi ve saygılarımı sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

HAKİMİYETİN NİŞANESİ
“30 Ağustos Türk milletinin can siperane bir şekilde topraklarına sahip çıktığını belgeleyen bir zaferdir” diyen Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, “Dünyadaki zaferlerin en büyüklerinden biridir biz Türklere göre. 30 Ağustos milli hakimiyetimizin de nişanesidir. Cumhuriyetimizin kuruluşunun da damgasıdır. Fakat mevcut yönetim 30 Ağustosu bizim gençliğimizdeki gibi kutlamıyor. İnşallah daha coşkulu 30 Ağustos kutlamalarının yapılacağı günler yakındır” diye konuştu.

BİRLİKTE KAZANDIK
30 Ağustos’un en büyük bayram olduğunu ifade eden Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ise, “Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkmasıyla başlayan büyük bir süreç. En son 26 Ağustos, 30 Ağustos arasındaki büyük mücadele ve Dumlupınar Meydan Muhaberesi ile sonuçlanması Türk insanını bağımsızlığına ve ulusal onuruna kavuşturdu. Anadolu'daki halkın Atatürk’e sahip çıkması da çok önemliydi. Bu birliktelik, sayısal ve silah üstünlüğe sahip düşmana karşı zafer kazandırdı. Bu nedenle Atatürk’ü ve aziz şehitlerimizi anmadan geçemeyiz. Onlara haksızlık edenleri de kınıyorum. Bundan sonra önemli olan Türkiye'nin daha iyi yerlere gelmesi  ve aydınlık günlere kavuşmasıdır” dedi. HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi