Emet Meslek Yüksekokulunda ve Kütahya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından afet farkındalık eğitimi gerçekleştirildi.

Meslek Yüksekokulu Konferans salonunda Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Böl. Bşk. Öğr. Gör. Zeliha Erol’un moderatörlüğünü yaptığı eğitime, konuşmacılar Kütahya İl Afet ve Acil Durum Eğitim Şube Müdürlüğü’nden Eğitim Uzmanı Erdal Bölük ile Eğitmen Ercüment Kök’ün yanı sıra Emet MYO Müdür Yrd. Öğr. Gör. Mehmet Kılıç, akademik ve idari personel, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Eğitim Uzmanı Erdal Bölük ile Eğitmeni Ercüment Kök tarafından, afetler öncesi, sırası ve sonrasında yapılması gerekenler konusunda bilgi verildi. Afetlerde nasıl güvenli bir şekilde hareket edeceği, temel ilk yardım bilgileri ve afet öncesi hazırlıklar hakkında pratik bilgiler aktarıldı. Ayrıca, afet anında nasıl acil durum planı yapacağı ve gerektiğinde nasıl yardım isteneceği konularında da bilinçlendirme yapıldı. AFAD Gönüllülük Sistemi ve AFAD Acil Mobil Uygulaması hakkında da öğrencilere bilgi verildi.

Öğrencilere Simav Gölcük Yaylası’nde gençlik kampı Öğrencilere Simav Gölcük Yaylası’nde gençlik kampı

Meslek Yüksekokulu Müdür Yrd. Öğr. Gör. Mehmet Kılıç tarafından, Eğitim Uzmanı Eğitmen Ercüment Kök ve Meslek Yüksekokulu Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Böl. Bşk. Zeliha Erol tarafından Eğitim Uzmanı Erdal Bölük’e katkılarından dolayı teşekkür belgesi verildi.

Eğitim, konuşmacıların öğrencilerin sorularını yanıtlamasının ardından sona erdi.

Kaynak: iha