Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD), Eskişehir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (EASKF), Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD) iş birliğiyle Haller Gençlik Merkezi Frigya Salonu’nda “Futbolda Altyapı Eğitiminde Antrenman Felsefesi ve Yaklaşım Modelleri” konulu söyleşi ve workshop gerçekleştirildi.

Es Es’i çalıştırmıştı

İlk olarak bir dönem Eskişehirspor’u da çalıştıran A Milli Takımımızın eski Teknik Direktörü Ersun Yanal ile Ersun Yanal Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi ve Klinik Spor Psikoloğu Dr. Seren Akıncı, Haller Gençlik Merkezi Frigya Salonu’ndaki söyleşide futbol camiasının tüm paydaşları ile bir araya geldi. Açılış konuşmasını Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Dr. Mehmet Ali Çeliksoy yaptı. Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Nihat Çuhadar da söz aldı.

Eskişehir şahane bir kent

Teknik Direktör Ersun Yanal konuşmasında, “Anadolu’muzun önemli bir kenti denizi olmadan, denizi olan bir kenti. Anadolu’nun en kültürel, en şahane kenti, çok şanslısınız. Burada sabah gelip dolaştığımızda ve şunu gördüm çok güzel bir Eskişehir olmuş, her yer yemyeşil” diye konuştu. Futbolda altyapının sorunları, oyuncu yetiştirme süreçleri, profesyonellik, sportif başarı ve gelecek planları hakkında katılımcılarla görüşlerini paylaşan Yanal, kulüplerin ekonomik darboğazdan çıkış yolunun da altyapı ve futbolcu yetiştirmekten geçtiğini vurguladı. Klinik Spor Psikoloğu Dr. Seren Akıncı da sporcu ve sporcu sağlığı konusunda detaylı bir bilgilendirme yaptı.

Benzer bir tablo endişesi… Benzer bir tablo endişesi…

Futbolcularla bir araya geldi

Etkinliğin ikinci buluşmasında Osmangazi Spor Sahası’nda workshop düzenlendi. Burada Eskişehirspor, Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübünün sporcuları ile teknik heyetlerle bir araya gelen Yanal, deneyimlerini paylaştı. Eğitime ve etkinliğe katılanlar Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce’ye bu güzel organizasyon için teşekkür ettiklerini, bu tür etkinliklerin devam etmesini dilediklerini belirttiler. Eğitim sonunda altyapı sporcuları Yanal’a formalarını imzalattılar. Etkinlik çektirilen fotoğraflarla tamamlandı.

Kaynak: Spor Servisi