Kutlamalar kapsamında ilk olarak Estram çalışanlarının çocukları, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Estram Genel Müdürlüğü’nde bir araya geldiler.

CUMHURİYET İLKLERİN YOLUNDAN GİTMEKTİR

Ellerinde Türk bayraklarıyla bayram coşkusunu yaşayan çocuklara Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce ile Estram Genel Müdürü Hakan Murat Bayındır da eşlik etti. Birbirinden özel etkinliklerin yer aldığı renkli kutlamada Başkan Ünlüce, “Sizler geleceğin mimarları, yöneticileri olacaksınız. Ama en öncelikli görevimiz nedir derseniz; Mustafa Kemal Atatürk’ün ve Cumhuriyet ilkelerinin yolundan gitmektir.” diyerek çocukların bayramını kutladı.

Etkinliklerin ikinci durağı ise Büyükşehir Belediyesi Es Çocuk Evi oldu. Büyükşehir Belediyesi Sultandere Sahnesi’nde düzenlenen bayram kutlamasına Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Hasan Ünal, belediye bürokratları ve çocukların ebeveynleri katıldı. Burada kısa bir konuşma yapan Ünal, Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce’nin selam ve sevgilerini ileterek çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı tebrik etti.

Eskişehir'deki bu yolda kazasız gün geçmiyor! Eskişehir'deki bu yolda kazasız gün geçmiyor!

Daha sonra sahneye çıkan minikler, yaptıkları jimnastik ve dans gösterileriyle büyük beğeni toplarken Türk bayraklı sunumlarıyla uzun süre alkışlandılar. Çeşitli oyunları sahneleyen çocuklar, müzikler eşliğinde dans edip izleyicilere bayram coşkusunu yaşattılar. Miniklerin bayram kutlaması alkışlar eşliğinde tamamlandı.

Kaynak: Eskişehir Büyükşehir Belediyesi