Eşitsizlik diz boyu

Videoyu Aç Eşitsizlik diz boyu
A
a

YKS ile ilgili açıklama yapan Eğitim Sen Eskişehir Şube Sekreteri Mahir Hamdi Sarı, “YKS sınavında müfredat ve ders içerikleri tüm farklılıklar dikkate alınarak değerlendirilmemiştir. Uzaktan eğitime erişemeyen öğrencilerin içinde bulunduğu koşullar dikkate alınmamıştır” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eğitim Sen Eskişehir Şube Sekreteri Mahir Hamdi Sarı, hafta sonu gerçekleşecek Yüksek Öğretim Kurumları (YKS) ile ilgili açıklama yaptı. Sarı, YKS’nin uzaktan eğitim sürecinde meydana gelen eşitsizliklerin ve adaletsizliklerin gölgesinde yapılacağını söyledi.
ÖĞRENCİLERE HAKSIZLIK
“Salgın koşullarında liselerde yapılan uzaktan eğitime çok az öğrenci katılmıştır” diyen Sarı, “Buna rağmen uzaktan eğitim koşullarının sonuçları üzerinden yapılacak olan milyonlarca öğrencinin uzaktan eğitime erişimde çok ciddi sorunlar yaşadığı bir dönemde her şey yolundaymış gibi hareket etmek doğru değildir. Yüz yüze eğitimle kıyaslanamayacak kadar dar ve sınırlı olanaklarla yapılan uzaktan eğitimde ve canlı derslerde, bilgisayarı, interneti ve hatta televizyonu olmadığı için derslere katılamayan öğrencileri yok saymak, sınavda sorumlu oldukları müfredatı yüz yüze eğitime göre değerlendirmek büyük bir haksızlıktır” diye konuştu. Sarı, Katar’lı öğrencilerin Türkiye’de sınavsız üniversite okuyabileceklerine dair imzalanan protokole de tepki gösterdi ve “Bu durum bizim öğrencilerimizin moral ve motivasyonunu iyice bozacaktır. Gençlerimizin hayali olan üniversite eğitimi bu kadar basit mi?” ifadelerini kullandı. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi