Eskişehir’deki Müzeye Avrupa’dan Birincilik Ödülü

Videoyu Aç Eskişehir’deki Müzeye Avrupa’dan Birincilik Ödülü
A
a

Kültür ve Turizm Bakanlığı, 'Avrupa Yılın Müzesi Ödülleri'nde, Troya Müzesi, Odunpazarı Modern Müze ve Bayburt Kenan Yavuz Etnografya Müzesi'nin "2021 Yılı Avrupa Yılın Müzesi Özel Ödülü"ne layık görüldüğünü açıkladı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Avrupa Konseyi'nin himayesinde Avrupa Müze Forumu (EMF) tarafından her yıl verilen en uzun soluklu ve en saygın müzecilik ödülleri olan 'Avrupa Yılın Müzesi Ödülleri' bu akşam sahiplerini buldu. Troya Müzesi, 2020 Yılı Avrupa Yılın Müzesi Özel Ödülü'nün sahibi oldu. Troya Müzesi'nin hemen ardından aynı kategoride '2021 Yılı Avrupa Yılın Müzesi Özel Ödülü' Odunpazarı Modern Müzesi'nin oldu. Tebrikler Troya, tebrikler Odunpazarı Modern Müzesi. Bayburt Kenan Yavuz Etnografya Müzesi de aynı yarışmada '2021 Silletto Ödülü'nü aldı" ifadelerine yer verildi. 

Geçen yıl da ödül almıştı
Eskişehirli işadamı Polimeks Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Erol Tabanca'nın kurduğu vakıf ile Eskişehir'e kazandırılan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dönemin Milli Eğitim Bakanı olan AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof.Dr. Nabi Avcı ile birlikte temelini attığı, yine açılışını Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gerçekleştirdiği Odunpazarı Modern Müze, Müze ve Kültürel Miras Ödülleri (Museum and Heritage Awards) organizasyonunda "Yılın Uluslararası Projesi Ödülü"nü kazanmıştı. 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi