Eskişehir'e çok güzel haber! 19 Mayıs'ta açılıyor...

Videoyu Aç Eskişehir'e çok güzel haber! 19 Mayıs'ta açılıyor...
A
a

Eskişehir'de yapımı bir türlü bitirilemeyen Yenikent Kapalı Yüzme Havuzu, 19 Mayıs Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda açılabilir

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir'de uzun süredir yapımının tamamlanması ve hizmete girmesi beklenen Yenikent Kapalı Yüzme Havuzu'ndan güzel haber geldi. Tesisin yapımında sona gelindiği ve 19 Mayıs Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda açılabileceği belirtiliyor.
İstikbal Gazetesi'nin haberine göre, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın ilimize kazandıracağı tesisler arasında yer alan ve Yenikent’te bulunan Olimpik Yüzme havuzunun yapımına 2014 yılında başlanmıştı. 2017 yılında açılışı yapılması beklenen inşaatın bitmemesi çeşitli tartışmalara neden olmuştu. Yenikent Mahallesi’ndeki olimpik yüzme havuzunda 2021 yılının başında yeniden çalışmalara başlanılması özellikle spor camiası tarafından umut ve sevinçle karşılanmıştı.

Kaba inşaatın yanı sıra, ince işler de bitti
Alınan bilgiye göre, Yenikent mevkiindeki Şehit Anıl Gül Kapalı Spor salonu yanında yapımı tamamlanan Kapalı Yüzme Havuzu'nda kaba inşaatının yanı sıra, ince işler de bitti.
Depar (atlama) platformlarının yerleştirildiği, dönüş yerlerine çarpma adı verilen dönüş plakalarının takıldığı havuzlara merdivenler de monte edildi. Cankurtaran kuleleri ve bayrak demirleri hazırlanan yerlerine dikildi.

3 havuzda 5 bin ton su
Farklı boyutlardaki 3 havuzu şehir şebekesinden alınan 5 bin ton su ile doldurulan kapalı havuzda, tribün kenarındaki korkuluklara kırılmaz camlar takılırken, elektrik, su ve doğalgaz bağlantılarında da sona gelindiği öğrenildi.
Boyama çalışmalarının sürdüğü havuzda, asansörler de devreye alındı. Protokol bölümünde ise engelli asansörünün yapımı devam ediyor. Havuzun su ve iç ortam ısıtma çalışmaları da tamamlanırken, açılışınınsa 19 Mayıs Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda yapılması gündemde.
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nden bu konu ile ilgili resmi açıklamanın tüm prosedürlerin yerine getirilmesinin ardından yapılması bekleniyor.
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi