Eskişehir Hacı Süleyman Çakır Kız Anadolu Lisesi öğrencileri; Hırvatistan, Portekiz, Litvanya ve Türkiye’deki okullarla ortaklaşa yürütülen ‘Towards a Well-being Mindset’ (İyilik Hali Düşüncesine Doğru) adlı uluslararası eTwinning projesine katıldı.

Harcamalarınızı nakit mi yoksa kredi kartıyla mı yapıyorsunuz? Harcamalarınızı nakit mi yoksa kredi kartıyla mı yapıyorsunuz?

Öğrenciler ve öğretmenler, dört ülkeden katılımcılarla birlikte, kendi refahımız için tutum ve düşünceleri değiştirme fikri etrafında toplandılar. Proje; bu yılki küresel eTwinning teması olan ‘Okullarda Esenlik’ temasına dayanmaktadır. Bunun yanı sıra, Pproje; gençlerin fiziksel, duygusal, sosyal ve entelektüel refahını hedefleyen ve tüm öğrenci profillerini kapsayan disiplinler arası bir yaklaşıma sahiptir.

Gençlerin fiziksel ve mental refahını, dijital ve dil becerilerini artırmayı hedefleyen proje faaliyetleri: 2023 / 2024 eğitim-öğretim yılı boyunca gerçekleştirildi. Öğrenciler; sağlık, destekleyici okul ortamı, dijital ve sözel zorbalık, aidiyet ve kapsayıcılık gibi çeşitli konularda yapay zekâ araçlarıyla çizgi romanlar, memler, dergiler, broşürler, tartışmalar ve benzeri birçok dijital içerik oluşturma aktiviteleriyle faydalı ve eğlenceli deneyimler kazandılar.

Kaynak: iha