21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası dolayısı ile Odunpazarı ilçesi Karaalan mahallesinde fidan dikimi gerçekleşirken, ayrıca hafta dolayısı ile Çatacık, Mihalıççık ve Seyitgazi Orman İşletme Müdürlüklerince farklı ilçelerde 3 ayrı yerde de etkinlikler yapıldı.

Bal Ligi’nden çıkamayan Eskişehirsporlu futbolcular gözyaşlarına hakim olamadı Bal Ligi’nden çıkamayan Eskişehirsporlu futbolcular gözyaşlarına hakim olamadı

Daha önce toprak işlemesi yapılan 6 hektarlık alanda toplanan doğaseverler 8 bin fidan dikti. Törene Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu, Hava Savunma Komutanı Hv. Plt. Tmg. Ali Özmen, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, Vali Yardımcısı Ali Çetin ve il protokolü ile çeşitli okullardan binden fazla öğrenci katıldı. Orman Bölge Müdürü İsmail Çetin’in misafirlere kısa hoş geldiniz konuşması ve Ağaçlandırma Şefince fidan dikimi tarifinin yapılmasının ardından sahaya dağılan katılımcılar 6 bin adedi karaçam, 2 bin adedi sedir olmak üzere 8 bin fidanı toprakla buluşturdular. Fidanlara can suyunun verilmesiyle tören sona erdi. Fidan dikimine gelen öğrencilere Orman Bölge Müdürlüğü tarafından çeşitli hediyeler verilerek ikramda bulunuldu. 21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası kapsamında vatandaşlara çeşitli türlerde ücretsiz fidan dağıtımı da gerçekleştirilecek.

Kaynak: iha