Eskişehir’in en kalabalık nüfusuna sahip olan Emek Mahallesi’nde lise düzeyinde okul bulunmaması yıllardır tartışma konusuydu…

Dönemin İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, geçtiğimiz yıl Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Emek Mahallesi’ne 32 derslikli bir lise yapılacağının müjdesini vermiş ancak, aradan geçen 1 yılı aşkın süredir herhangi bir çalışma yapılmamıştı…

55 binden fazla Eskişehirlinin yaşadığı Emek Mahallesi’nde özellikle öğrenci velileri, mahallede bir lisenin bulunmadığını sürekli olarak dile getirilmiş, fakat talep hiçbir şekilde karşılık bulamamıştı.

Öte yandan Eskişehir’i yönetenler ve siyasiler, her fırsatta Emek Mahallesi gibi Eskişehir’in en büyük mahallesinde bir lise binasının olmayışını tepkiyle karşılamış, hükümet yetkililerini defalarca göreve davet edilmişti.

Akademik yolculukta büyük destek: KO-MEK Akademik yolculukta büyük destek: KO-MEK

VALİLİK’TEN YERİNDE İNCELEME

Aradan geçen uzun sürenin ardından Valilik tarafından yeni bir çalışma başlatıldı.

Valilik yaptığı açıklamada, Emek Mahallesi’ne 32 derslikli Emek Anadolu Lisesi yapım ihalesinin 20 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirileceği açıkladı.

Emek Mahallesi’ne yapılacak olan lisenin Milli Eğitim Bakanlığı’nın yatırım programında bulunduğu da belirtildi.

Eskişehir Vali Yardımcısı YİKOB Başkanı Okan Leblebicier, Yatırım İzleme Müdürü Ali Yılmaz ve teknik personel ekibi belirlenen araziye giderek okul projesi için incelemelerde bulundu.

Açıklamada Valilik Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı tarafından 20 Mart tarihinde okul için yapım ihalesine çıkılacağı, ihalenin tamamlanmasının hemen ardından okulun yapımına başlanacağı Eskişehir halkına duyuruldu.

Kaynak: Haber Merkezi