Eskişehir'de düzenlenen programa Muharip Hava Kuvvetleri ve Garnizon Komutanı Orgeneral İsmail Güneykaya, Eskişehir Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, İl Emniyet Müdürü Yaman Ağırlar, İl Sağlık Müdürü Yaşar Bildirici ve Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt da katıldı. Saygı duruşı ve İstiklal Marşı ile başlayan program konuşmalarla devam etti. Jandarmaya ait teçhizatların sergilendiği etkinlikte, jandarma timleri bomba arama ve narkotik köpeğiyle gösteri sundu.

Ekran Görüntüsü 2024 06 14 182714

TARİHİ BAŞARILARLA DOLU

Eskişehir için kritik hava durumu uyarısı: Kuvvetli geliyor! Eskişehir için kritik hava durumu uyarısı: Kuvvetli geliyor!

Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy, jandarma teşkilatının kuruluşundan bugüne kadar halkın huzur ve güvenliğini sağladığını belirterek, "Halkın huzur ve güvenliği, terörle mücadelenin yanında özellikle ihtiyaç duyulduğunda her noktada jandarma teşkilatımızı görebiliyoruz. Orman yangını olduğunda, deprem olduğunda, sel olduğunda, daima orada oluyorlar. Emniyet teşkilatımız gibi, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz gibi ihtiyaç duyduğumuz her noktada jandarma teşkilatımızı görüyoruz" dedi. İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Erhan Demir teşkilatın başarılarla dolu tarihinde tüm ulusun takdirini kazandığını ifade ederek, “Yerleşik kurum kültürüne sahip personeliyle jandarma, üstün birliğiyle, vatandaşa insan merkezli, adaletli, sevgi ve şefkatle birleştirici yaklaşımıyla her zaman milletinin yanında yer almıştır ve almaya da devam edecektir” ifadelerini kullandı. Program stant ve makam ziyaretlerinin ardından sona erdi.

Kaynak: HABER MERKEZİ