Olay, İstiklal Mahallesi Yalaman Sokak'ta saat 02.30 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, bir apartmanın giriş katında bulunan 2 tekerlekli sandalye ve 2 bisiklete, kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından kundaklama girişimi gerçekleşti. Yoldan geçen bir vatandaşın alevleri fark etmesi ve mahalledeki bekçilere haber vermesi sonucu olay yerine itfaiye ekipleri sevk edildi. Çevredeki vatandaşlar da yangına ilk müdahalede bulunurken,  Ekiplerin çalışmasıyla alevler kısa sürede söndürüldü.Yangının dairelere sıçramaması olası faciayı engelledi. Yaşanan kundaklamada 2 tekerlekli sandalye ve 2 bisiklet kullanılamaz hale geldi. 

ÖLEN EŞİNİN ENGELLİ ARACI'DA YANDI

Kundaklanan tekerlekli sandalyelerden birinin 1 sene önce vefat eden eşine, bisikletin ise kızına ait olduğunu belirten 67 yaşındaki Nurten Karaçay, "Eşimin engelli aracını ben ittirerek kullanıyordum. Bisikleti de kızım kullanıyordu. Kimin yaptığını görmedim" dedi.

Kızılay Eskişehir'de 2 milyonluk yardım dağıttı Kızılay Eskişehir'de 2 milyonluk yardım dağıttı

BEKÇİLERE HABER VERDİM

Olayı gören ve bekçilere haber veren görgü tanığı Emre Ramazanoğlu ise şunları söyledi: "İşten çıkmış eve yürürken baktığımda apartmanın kapısında turuncu bir ışık vardı ve yanma sesi geliyordu. Apartmana yaklaştığımda dumanlar geliyordu. Kapıyı itip baktığımda bisikletler yanıyordu. Hemen otoparkta bekleyen bekçilere haber verdim. Benim haber vermem ile de bina sakinleri apartmanda bir yangın olduğunun farkına vardı. Komşular tarafından da yangına müdahale edildi."

Polis, kundaklama girişimini gerçekleştiren kişi veya kişileri bulmak için çalışma başlattı.

Kaynak: Emrah Köse