Eskişehir'de bir süredir devam eden bulvar çalışmalarında sona gelindi.

Eskişehir'de binlerce kilo sahte deterjanı piyasaya sürecekti Eskişehir'de binlerce kilo sahte deterjanı piyasaya sürecekti

 Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekiplerince yürütülen, ESTİM ile Ertaş Caddesi arasında kalan ve mevcutta kullanılan 2 kilometrelik yolun devamı niteliğindeki 2. etap çalışmaları tamamlandı. 2. Arabacılar Caddesi ile Ertaş Caddesi'ni birbirine bağlayacak olan yaklaşık 2.5 kilometrelik yol araç trafiğine açılarak kent içi trafikte önemli bir alternatif olarak hizmete alındı.

Konuyla ilgili bilgi veren Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, “Resmi süreçleri devam eden 3. etapta ise 2. Arabacılar Bulvarı ile Seyitgazi Yolu'nu birbirine bağlayacak ve şehrimize yaklaşık 8 kilometrelik yeni bir bulvar kazandırmış olacağız. Bu bulvar sayesinde Vadişehir, Ihlamurkent, Çankaya, Yıldıztepe, Büyükdere, Gültepe, Yenikent mahallelerimiz başta olmak üzere bu bölgelerde yaşayan vatandaşlarımız şehir içine girmeden direkt olarak Organize Sanayi Bölgesi'ne, ESTİM'e ve Şehir Hastanesi'ne ulaşabilecekler.” ifadelerini kullandı.

Muhabir: Ali Çalık