Eskişehir'de pazar günlerinin müşteri potansiyeli açısından en önemli gün olduğunu belirten kuaför esnafı, alınan kararla birlikte hiç izin yapamayacaklarını dile getirirken, almış oldukları kaporaların iadesinde de problem yaşayacaklarını belirtti.

“AİLE SAADETİMİZ KALMAYACAK”

Alınan kararla birlikte aile saadetinin korunamayacağını dile getiren kuaför Eyüp Demir, “Salı günleri gelin müşterimiz olmadığı için biz dükkanlarımızı açmıyorduk. Açsak bile akşama kadar durmamıza gerek kalmıyordu. Aile saadetini korumak amacıyla alınan bu kararla birlikte eğer Pazar günleri kapalı olursak bizim aile saadetimiz hiç kalmayacak. Bizim her Pazar muhakkak randevumuz olmaya devam edecek. Benim gönlüm haftalık izinlerin Salı olarak devam etmesinden yana. Bu karar kuaförleri olumsuz etkileyecektir” dedi.

Alınan karar nedeniyle haftalık izinlerini kullanamayacağını belirten kuaför Şirin Demir, “Pazar günleri izin yapan memur müşterilerimiz oluyor. Sezonumuz açıldı gelin başı müşterilerimiz Pazar günü geliyor. Eğer iznimiz Pazar günü olursa, müşteri yoğunluğundan dolayı biz izin alarak yine çalışacağız ve bu nedenle dinlenmeye vaktimiz kalmayacak. Bu şartlar altında bizim aile saadetimizin kalması imkansız” diye konuştu.

Eskişehir'de kamu arsasını atık deposuna çevirdiler! Eskişehir'de kamu arsasını atık deposuna çevirdiler!

Randevularını iptal edeceğini söyleyen kuaför Hatice Ersoy Tuncer, “Şu an dükkanda bulunan müşterilerim arasında gelin saçı yok ama bu kişiler de düğüne gidecekler. Mesela ben bu kararla birlikte, bu müşterilerimi Pazar günü alamıyorum. Gelinle birlikte kaç kişi bir kuaföre gidebilir? Kuaför kaç kişinin saçını yapabilir? Kararın netleşmesi durumunda birçok randevumu iptal edeceğim. Bu kişilerden kaparo aldım” diye belirtti.

Alınan kaporaları harcadıklarını ve bu konuda sorun yaşayacaklarını dile getiren kuaför Şengül Eren, “Bence dönemlik bir değişiklik yapılabilir. Dükkanlarımız 6 ay Pazar günleri, kış döneminde ise Salı günleri kapalı olsun. Bizim için düğün sezonu ve sezon içinde Pazar günleri çok önemli. Birçok randevu aldık, bu durumda zorluk yaşayacağız. Kaporaları geri ödememiz gerekiyor, biz o kaporalarla ödemelerimizi yaptık. Ne ile ödeyeceğiz?” dedi.

Kaynak: SONHABER GAZETESİ