ALKOLLÜ SÜRÜCÜ KAZA SONRASI ALKOL İÇMEYE DEVAM ETTİ

Eskişehir'de çocuk işçiliğini önleyecek çalıştay Eskişehir'de çocuk işçiliğini önleyecek çalıştay


Trafik polis ekipleri olay yerine gelerek sürücüden alkol testi yapmasını istedi. Sürücü, alkolmetreyi üflemesi için uzatılan cihaza aldırmadan alkol içmeye devam etti. Yaklaşık 15 dakika sonra sürücü nihayet alkolmetreyi üflemeyi kabul etti.

Kaza, Odunpazarı İlçesi Yenikent Mahallesi Mustafa Özer Bulvarı'nda saat 01.30 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, Gökhan S. idaresindeki 26 AGS 792 plakalı araç, sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu kaldırıma çıktı ve iki ağaca çarparak durabildi. Kazada sürücü Gökhan S. yara almazken, kazadan sonra araçtan inip yolcu koltuğuna geçerek alkol içmeye devam etti.

"BEN BURADA DURACAĞIM"

Olay yerine gelen Trafik Polis ekipleri tarafından yapılan kontrolde Gökhan S.'nin alkollü olduğu tespit edildi. Alkolmetre uzatılan Gökhan S., üflemeyi defalarca reddetti ve alkol metreyi üflemekte zorlandı. Ekiplerin yanında dahi alkol içmeye devam eden Gökhan S., polislerin "Şişeyi bırak memur geldi senin yanına" uyarısı üzerine üflemeye çalıştı ancak yine üfleyemedi. Ve ekiplerin "Hazır mısın Üflüyor musun? sorusuna karşılık "ben burada duracağım" dedi. 

2.49 PROMİL ALKOLLÜ ÇIKTI

Yaklaşık 15 dakikalık uğraşlar sonucu alkolmetreyi üfleyen Gökhan S.'nin 2.49 promil alkollü olduğu belirlendi.
Daha önce de alkolden ehliyeti alınan Gökhan S.'ye, bu üçüncü alkol suçu nedeniyle toplamda 25 bin 954 TL para cezası kesildi. Alkollü sürücünün aracı ise trafikten men edilerek otoparka çekildi.

Muhabir: Emrah Köse