Odunpazarı Belediyesi, sağlıklı ve kaliteli bir yaşamı desteklemek amacıyla parklarda gerçekleştireceği sabah sporu etkinliklerine başlıyor. Kadınlara yönelik step ve aerobik branşlarında düzenlenecek spor etkinlikleri, 24 Haziran 2024 Pazartesi günü başlayacak.

Katılımcıların güne zinde başlamalarını sağlarken aynı zamanda toplumsal sağlığı da desteklemeyi hedefleyen spor etkinlikleri, 24 Haziran Pazartesi günü 3 parkta başlayacak. Spor etkinlikleri, Pazartesi-Çarşamba ve Cuma günleri 08.00-09.00 saatleri arasında Kent Park ve Selami Vardar Parkı, 09.30-10.30 saatleri arasında Bilgi Parkı’nda; Salı ve Perşembe günleri 09.00-10.00 saatleri arasında Uğur Mumcu Parkı’nda, Pazartesi ve Çarşamba günleri 09.00-10.00 saatleri arasında Kadir Akkaş (Üniversite Evleri) Halk Merkezi yanında gerçekleştirilecek.

Profesyonel Eğitmenler Eşliğinde Yapılacak

Enflasyon Eskişehirlilerin tatil tercihlerini de değiştirdi Enflasyon Eskişehirlilerin tatil tercihlerini de değiştirdi

Yaz boyunca yeşil alanlarda profesyonel eğitmenler eşliğinde spor yapmak isteyen kadınların mat minder, havlu ve sularını yanlarında getirmesi gerekiyor. Parklarda gerçekleştirilecek olan bu sabah sporu etkinlikleri, profesyonel eğitmenler eşliğinde yapılacak. Kadınların spor yaparak hem bedensel hem de zihinsel olarak güçlenmelerine katkıda bulunacak bu program, Odunpazarı halkı tarafından büyük ilgiyle karşılanması bekleniyor. Katılımın ücretsiz olacağı etkinlikler hakkında detaylı bilgiye ve etkinlik takvimine Odunpazarı Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarından ulaşılabiliyor.

Odunpazarı Belediyesi Halkın Yanında Olmaya Devam Ediyor

Sabah sporunun fiziksel sağlık kadar ruh sağlığı üzerinde de olumlu etkiler yarattığını belirten yetkililer, Odunpazarı Belediyesi’nin sağlıklı ve aktif bir yaşamı desteklemek için düzenlediği bu tür etkinliklerle halkın yanında olmaya devam edeceğinin altını çizdi. Yetkililer, tüm kadınları sporun ve hareketin enerjisiyle dolu bu etkinliklere katılmaya davet etti.

Kaynak: BÜLTEN