Mihalıççık ilçesinde yaşayan 75 yaşındaki Arife Sasa, 1 Mayıs günü hayvanlarını otlatmaya çıkarttıktan sonra kaybolmuştu. 

1 Mayıs saat 10.00 sularında Mihalıççık’taki evinden çıktıktan sonra kendisinden bir daha haber alınamayan 75 yaşındaki kadının bulunması amacıyla başlatılan arama kurtarma çalışmaları 7 gündür sürüyor.

Odunpazarı Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi (OBAK) 7 gündür kayıp vatandaşı arama çalışmalarında aktif olarak yer alıyor. OBEK, arama kurtarma çalışmalarının ilk gününden itibaren dönüşümlü olarak 7 günde 102 personel ve 4 araçla görev yaptı.

Eskişehir'de bugün hava durumu (29 Mayıs Çarşamba) Eskişehir'de bugün hava durumu (29 Mayıs Çarşamba)

Odunpazarı Belediyesi aynı zamanda bölgedeki arama kurtarma ekiplerinin çalışmalarını kolaylaştırmak ve destek olmak amacıyla sıcak ikram çadırı kurdu.

Arama kurtarma çalışmalarında görev alan OBAK, yaptığı açıklamayla arama çalışmalarının devam ettiğini bildirdi. Yapılan açıklamada, “Mihalıççık ilçesi Büyüksasa Mahallesi’nde kaybolan 75 yaşındaki kadını arama çalışmaları, diğer arama kurtarma ekipleri ile birlikte koordineli olarak 7’nci gününde devam etmektedir” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi