Oklubalı şampiyonluğu yemekte kutlayacaklar Oklubalı şampiyonluğu yemekte kutlayacaklar

Sonhaber Gazetesi Muhabiri Ali Naki Erdoğan’ın haberine göre, UKOME,15 Mayıs Çarşamba günü yapacağı toplantıda Eskişehir’deki ulaşım zammını belirleyecek. Oda yönetimi 15 lira olan ücretin 20 TL’ye çıkarılmasını talep etti.

31 Mart Pazar günü yapılan Mahalli İdareler Seçimlerinin ardından zamlarda peş, peşe gelmeye başladı. Geçtiğimiz hafta içme suyuna gelen zamdan hemen sonra şimdi de ulaşıma yapılması planlanan artış gündeme alındı. Yerel seçimden önce zam talebinde bulunacak olan ancak daha sonra erteleyen Şoförler ve Otomobilciler Odası kent içi yolcu taşıma ücretinin arttırılması için harekete geçti. Konu ile ilgili edinilen bilgilere göre, akaryakıta gelen sürekli artış ve maliyet giderlerinin yükselmesi nedeniyle oda tarafından hazırlanan zam teklifi Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Koordinasyon Merkezine (UKOME) teslim edildi.

DOLMUŞ VE MİNİBÜS 20 TL’YE ÇIKARILSIN

Eskişehir içi dolmuş ve minibüslerde yolcu taşıma ücretinin 20 TL’ye çıkarılması talep edildi. Koordinasyon merkezinden zam kararı çıktığı takdirde, belediye otobüs ve tramvay ücreti de 15^TL’den 20 TL’ye çıkarılacak. Eskişehir içi ulaşım zam talebini gündemine alan Ulaştırma Koordinasyon Merkezinin bu ayki toplantısı 15 Mayıs Çarşamba günü yapılacak.

"ESNAFIMIZ ZARAR EDER DURUMA GELDİ"

 Akaryakıt başta olmak üzere tüm maliyetlerin aşırı derecede yükseldiğine dikkat çeken araç sürücülerinden gelen yoğun talep üzerine fiyat artışı istediklerini belirten Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Kadir Ağır “Esnafımız zarar eder duruma geldi. Zam talebimiz daha önce yapacaktık. Esnafımızın artık dayanacak daha fazla gücü kalmadı. Gelen zamlara yetişemiyoruz. Ulaşım ücretine 5’TL artış istedik. Talebimiz kabul edilirse üyelerimiz biraz olsun rahat nefes alabilecek” şeklinde konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi