Sonhaber Gazetesi muhabiri Ali Naki'nin haberine göre;

Geçtiğimiz yıl kurulan ve kısa sürede üye sayısını arttıran Eskişehir Erzurumlular Sosyal Yardımlaşma Kültür ve Dayanışma Derneği üyeleri 1’nci olağan genel kurulda yeni başkan ve yönetim kurulu üyelerini belirledi. Çok sayıda dernek üyesi ve davetlinin katıldığı kongrede dernek başkanlığına Cengiz Polat görevlendirildi.

Erzurum’un meşhur cağ kebabının da ikram edildiği genel kurulda dernek faaliyetleri hakkında bir açıklamada bulunan Başkan Cengiz Polat “’Eskişehir’de yaşayan Erzurumluları bir araya getirmek, Erzurum’un tüm zenginliğini Eskişehir’de görünür kılmak, Erzurum kültürünü Eskişehir’de yaşayan genç kuşaklara aktarmak, Erzurumluların birlik ve dayanışma ruhunu geliştirmek amacıyla kurulan derneğin başta kurucu başkanlığını üstlenen Kerim Örs ve kurucular kurulu yönetim kuruluna bu güne kadar yaptığı hizmetlerden dolayı çok teşekkür ederim.  Hem Projeler Üreteceğiz Hem de Kültürel ve Sanatsal etkinlikler düzenleyeceğiz. Dernek olarak Eskişehir’de yaşayan on binlerce Erzurumlu hemşerimizi bir araya getirmeyi arzu ediyoruz. Erzurumluların birlik ve dayanışma ruhunu canlı tutmak için çok sayıda çalışmayı hayata geçirmek istiyoruz. Bunun için aralarında akademisyenlerin, iş insanlarının, esnafların, öğrencilerin, kadınların, engellilerin ve çocukların yer aldığı çalışma grupları oluşturacağız.  Bu çalışma grupları, AB projelerinden, Kalkınma ajansı projelerine, bakanlık projelerinden yurt dışı destekli projelere kadar çeşitli alanlarda projeler üretecekler. Ayrıca oluşturacağımız bu gruplar, kültürel ve sanatsal etkinlikler düzenleyecekler. Her biri Erzurum’umuzun farklı ilçelerinden kalkıp Eskişehir’imizde ikamet eden isimlerden oluşuyor. Bu anlamda derneğimiz, Erzurum mozaiğini yansıtan bir temsile sahiptir” dedi.Derneğin yönetim kurulu üyeleri şu isimlerden oluştu.Cengiz Polat,Abdülbaki Tekin,Avni Yegin,Sefa Yılmaz,Ali Çınar,Emrah Altun,Murat Aydın,Latif Kaya,Ferhat  Şahin İle Nadir Taş.

Tapu ve Kadastro bölge müdürü Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy’u ziyaret etti Tapu ve Kadastro bölge müdürü Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy’u ziyaret etti

Editör: Volkan Kılınç