Yaralanan polis memuru hakkında Eskişehir Emniyet Müdürlüğü açıklama yaptı Yaralanan polis memuru hakkında Eskişehir Emniyet Müdürlüğü açıklama yaptı

Eskişehir’de iki tekerlekli araç sürücülerinin neden olduğu sorun her geçen gün daha da büyük boyuta ulaşıyor. Sayıları giderek artan motosiklet, bisiklet, scooter ile katı atık toplayıcılarının kullandığı araçlar yüzünden kaldırımlar bırakın yürünmeyi üzerine çıkılmaz duruma getirildi. Sipariş dağıtanlar, kuryeler ile diğer sürücülerin yol açtığı sorun işgal sorununa karşı yeterli denetimlerin yapılmaması da kentin cadde ve sokaklarını araç mezarlığına çevirdi. İstedikleri saatte ve istedikleri yere kullandıkları araçlarını bırakıp giden sürücülere esnafta büyük tepki gösterdi. Özellikle alış veriş trafiğinin yoğun olduğu çarşıda kaldırımlarda yer bulamayanlar son çare olarak ağaçları bile kendilerine park yeri haline getirdi.

KURALSIZLIKTA SINIR TANINMIYOR

Yaz aylarıyla birlikte Eskişehir’de bu tür araç sayısının yükseldiğine dikkat çeken vatandaşlar, kentte kuralsızlık tanımayanlar yüzünden kaldırımlarda bile yürümek büyük cesaret işi haline geldi. İşgal altındaki kaldırımları kullanmayanlar çareyi yoldan yürümekle bulduklarını belirterek “Artık kaldırım işgallerine karşı gerekli denetimler mutlaka yapılmalıdır. Bu araçlar yüzünden engelliler, bebek arabası olanlar bile kaldırımları kullanamıyor” diye dert yandılar. Çoğu zaman trafik kazalarına da neden olan bu sorun halkı da adeta canından bezdiriyor.
 

Muhabir: Ali Çalık