Jandarma ekipleri bayram tatilinde 2 milyon 727 bin TL ceza kesti Jandarma ekipleri bayram tatilinde 2 milyon 727 bin TL ceza kesti

Elektrik Üretim Merkezi’nde meydana gelen patlama sonucu 15 işçi yaralandı. 
Eskişehir’in en büyük hidroelektrik üretim tesislerinden biri olan Gökçekaya Hidroelektrik santralinde patlama meydana geldi. Elektrik üretim merkezi’ndeki trafoda meydana gelen patlama büyük korku yarattı. Patlamanın etkisiyle çıkan yangında santralde görev alan 15 işçinin dumandan zehirlenerek yaralandığı öğrenildi. Yaralıların ilk müdahalesi Alpu Devlet Hastanesi’nde yapıldıktan sonra Eskişehir kent merkezinde bulunan Şehir Hastanesi, Yunus Emre Devlet Hastanesi ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırıldı. Yaralıların hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenilirken, patlamaya ilişkin inceleme sürüyor.


Öte yandan TES-İŞ Eskişehir Şube Başkanı Haluk Doğan, elim hadise nedeniyle üzüntü duyduğunu belirterek, yaralanan tüm işçilere acil şifalar diledi. Bu tür kazaların bir daha yaşanmaması için yetkililerden tedbirlerin artırılmasını istedi.

Kaynak: Haber Merkezi