Dün okul önünde toplanan veliler, başka okullara gönderilen öğretmenlerle ilgili henüz bir gelişme olmadığını belirterek, öğretmenlerin sınıflarına dönmesi için İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne çağrıda bulundu.

Eskişehir'de öğrencilere beyaz altın dersi Eskişehir'de öğrencilere beyaz altın dersi

Şehit Onur İlkhan İlkokulu’nda yaşanan ve ‘bürokrasi sürgünü’ olarak adlandırılan olayda, Sebahat K. adlı öğretmenin okulda diğer öğretmen ve öğrencilere hakaret ederek mobbing uyguladığı ve yaşanan tartışmalar sonucunda 5 öğretmenin ceza olarak başka okullara gönderildiği ve bu kararda Sebahat K.’nin eşi olan Tapu Kadastro Bölge Müdürü Cevdet K.’nin rol oynadığı öne sürülmüştü.

MAĞDURİYET GİDERİLMEDİ

Kararın ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eskişehir Valiliği’ne başvuruda bulunan veliler, 5 öğretmen için verilen başka okullarda görevlendirilme kararının haksız bulduklarını belirterek, öğretmenlerin okullarına dönmelerini istemişlerdi. Veliler dün bir kez daha okul önünde toplanarak seslerini yükseltti. Basın mensuplarına açıklamada bulunan Çağla Tan, kararın iptalini ve öğretmenlerin okula dönmelerini beklediklerini söyledi.

Muhabir: M. ANIL AKSOY