Eskişehir, 31 Mart seçimlerinde tarihi bir zafer kazandı. Bu gece, Eskişehir kararını verdi ve Türkiye'ye yön verdi. Sosyal demokrat belediyeler ve Cumhuriyet Halk Partisi'nin zaferiyle, Eskişehir bir kez daha demokrasinin gücünü sergiledi.

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, seçim sonuçlarına ilişkin önemli bir değerlendirme yaptı. Kurt, CHP'nin Türkiye genelinde büyük bir değişim yaşadığını vurgulayarak, "Eskişehir'de herkesin oyunu aldık. Tek başımıza seçime girdik ve Türkiye İttifakı'nı ve Eskişehir ittifakını sağladık. Partiler üstü bir anlayışla hareket ettik ve bu başarıyı sağladık. Eskişehir halkının tüm kesimlerinden destek aldık. Bu zafer, doğru bir değişimin işareti" dedi.

"ESKİŞEHİR'DE BÜYÜK BİR MUCİZE GERÇEKLEŞTİ"

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç da seçim zaferini değerlendirerek, "Bu akşam Eskişehir'de büyük bir mucize gerçekleşti. 25 yıllık siyasi deneyimimde böyle bir seçim görmedim. Sivrihisar'ı da kazandık. Bundan sonra büyükşehir meclisimizde Eskişehirlilerin talepleri yerine getirilecek. Bu zafer, Eskişehir'in geleceği adına umut verici bir adımdır" şeklinde konuştu.

Matematiği eğlenerek öğreniyorlar Matematiği eğlenerek öğreniyorlar

"NE MUTLU ESKİŞEHİRLİYİM DİYENE"

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce ise, "Eskişehir, tarih yazdı ve bizler de sizlerle gurur duyuyoruz. 10 Ocak’ta başladığımız bu seçim yürüyüşünde bizi hiç yalnız bırakmadınız. Bu şehrin vicdanlı insanlarına güvenerek yola çıktık ve siz bizlere sahip çıktınız. Bugünden itibaren bize oy veren, vermeyen herkesin başkanıyız. Bu şehirdeki herkesin başkanıyız. Dünü güvenerek ve yarına inanarak bu zaferi kazandık. Yılmaz Hocamıza selam olsun diyorum. Eskişehir gerçekten Eskişehir oldu. Ne mutlu Eskişehirliyim diyene." ifadelerini kullandı.

İL BAŞKANI YALAZ'DAN AÇIKLAMA

CHP Eskişehir İl Başkanı Talat Yalaz da açıklamalarda bulunarak, "Kampanyaya başlarken ne dedik? ‘Kazanacağız, kazanacağız, kazanacağız’ dedik. Bugün ne yaptık? Kazanmak, kazanmak, kazanmak. Tepebaşı’nı, Odunpazarı’nı, Beylikova’yı, Seyitgazi’yi, Mahmudiye’yi, Sivrihisar’ı, Alpu’yu, Mihalıççık’ı kazandık. Sadece bu kadar da değil. Manisa’yı, Denizli’yi, Afyon’u, Uşak’ı… Kısa süre önce genel seçimleri kazanan cumhur ittifakı, yine cumhur ittifakı olarak bu seçimlere girdi. Cumhuriyet Halk Partisi tek başına girdi. Onların ittifakına karşı Türkiye ittifakı dedi. Eskişehir ittifakı dedi ve bu ittifak kazandı. Çünkü CHP Cumhuriyetin kuruluşunun 100’üncü yılında kuva-i milliye ruhunu anadoluya tekrar aşıladı. Yarın yeni bir güne başlıyoruz. 1 Nisan CHP’nin iktidara yürüyüşünün başlangıcı olan tarihtir. Çünkü biz Türkiye’yiz. Bu ülkeyi kuran ve kurtaracak olan yegâne partiyiz. İktidar yürüyüşümüz hayırlı olsun. Eskişehir’de olduğu gibi o yolda yürürken de sizlerle yürüyeceğimi biliyorum. Sağ olun, var olun." dedi. 

Editör: Kaan Özcan