Eskişehir Fatih Fen Lisesi öğrencileri, ’Prof. Dr. Aziz Sancar Fen Bilimleri Araştırma Projeleri Yarışması’nda fizik ve kimya projeleri ile 4 ödül aldı.

Milli Voleybolcu Meryem Boz’a Eskişehirspor hatıra forması hediye edildi Milli Voleybolcu Meryem Boz’a Eskişehirspor hatıra forması hediye edildi

Eskişehir Fatih Fen Lisesi öğrencileri Kaan Yalçın, Umut Solmaz ve Ali Kağan Aydar, Türk Dili ve Edebiyatı Başöğretmeni Cengiz Arsu’nun danışmanlığında katıldıkları Milli Eğitim Vakfı Prof. Dr. Aziz Sancar Fen Bilimleri Araştırma Projeleri Yarışması’nda hazırladıkları kimya projeleri ile finale kaldı. Candan Candar, Ege Erol, Erim Eroğlu ve Emre Aydoğan isimli öğrenciler ise hazırladıkları fizik projeleriyle büyük bir başarı göstererek finale kaldılar. Fatih Fen Lisesi öğrencilerinin hazırladıkları 4 proje, Ankara’nın çeşitli üniversitelerinde görev yapan öğretim üyelerinden oluşan jürinin değerlendirmeleri sonucu pek çok proje arasından seçildi.

Projelerin Milli Eğitim Vakfı Koleji Özel Ankara Okulları’nda 3 Mayıs’ta yapılacak Prof. Dr. Aziz Sancar Fen Bilimleri Araştırma Projeleri Yarışması Final Sergisi’ne katılmasına karar verildi.

Kaynak: iha