Esmiad’Dan Asgari Ücret Açıklaması

Videoyu Aç Esmiad’Dan Asgari Ücret Açıklaması
A
a

Eskişehir Müteşebbis İşadamları Derneği (Esmiad) Başkanı Şamil Seyhan, Asgari Ücrete Gelen Zam Sonrasında İş Verenlerin İyi Hesap Yapmaları Gerektiğini Söyledi.

Eskişehir Müteşebbis İşadamları Derneği (ESMİAD) Başkanı Şamil Seyhan, asgari ücrete gelen zam sonrasında işverenlerin iyi hesap yapmaları gerektiğini söyledi.
Asgari ücrete gelen zammı değerlendiren Eskişehir Müteşebbis İşadamları Derneği Başkanı Şamil Seyhan, Asgari ücretin 2 bin 324,70 TL olmasının ardından işverenlerin maliyet hesaplarını dikkatli şekilde yapmalarının önemli olduğunu söyledi. Seyhan, konuyla ilgili açıklamasının devamında ise şu ifadelere yer verdi;
“Asgari Ücret Tespit Komisyonu yeni yılda geçerli olacak asgari ücreti 2 bin 324,70 TL olarak belirledi. Artık üreticiler kılı kırk yaran maliyet hesabını yapıp yeni yılda yapacakları sözleşmeler için profesyonel destek almalılar. Direk işçi maliyetlerini bahane ederek, personel kıyımı yapmadan önce vicdanlarına kulak vermeliler. Her sene yenilenen ürün satış sözleşmelerinde maliyetlerini doğru hesaplamalılar. Üretim maliyetlerinde artış gösteren kalemleri tek tek, bir kez değil bin kez değerlendirip devlet desteklerini tekrar tekrar takip etmeliler. Kimse unutmasın ki sanayicinin, tüccarın, esnafın hatalarını tolere etme şansı artık eskisi kadar esnek değil. Daha önceki basın açıklamalarımızda da belirttiğimiz üzere ihracatını arttıramayan şirketler mevcut iç piyasa müşterilerine mahkûm kalmaktadır kalmaya da devam edecektir. Ve tekrar söylüyoruz, ESMİAD olarak yeni yılda satış sözleşmesi yapacak üyelerimiz için dernek avukatlarımızla, işletme ve ihracat uzmanı arkadaşlarımızla maliyet analizi, ihracat ve satış sözleşmeleri ile ilgili yardımcı olacağımız da belirtmek isterim.”
Kaynak : Eskişehir Haberleri - İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi