ESTÜ Çevre ve Sürdürülebilirlik Kulübü ve Çevre Mühendisliği Bölümü tarafından Çevre Şenliği (ÇEVŞEN’24) düzenlendi.

Espark AVM önünde düzenlenen şenliğe Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Özcan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Onur Kaya, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hanife Apaydın Özkan, Çevre Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Aysun Özkan ve öğretim üyeleri de katıldı. Rektör Prof. Dr. Özcan şenlik kapsamında kurulan stantları ziyaret ederek atölye çalışmaları, kulüp faaliyetleri ve sektör görüşmeleri gibi konular hakkında bilgi edindi.

Sivrihisar’da çiftçi dönümden 300 kilogram buğday aldı Sivrihisar’da çiftçi dönümden 300 kilogram buğday aldı

Çevre ve çevreye duyarlılık bilinciyle bu yıl 12’ncisi düzenlenen etkinlikte; atölye çalışmaları, kulüp ve firma stantları yanında ESTÜ Çevre Mühendisliği Bölümü öğretim üyeleri tarafından yürütülen ve TÜBİTAK 4004 - Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destekleme Programı kapsamında desteklenen ‘Geleceğin Yeşil Yakalıları’ ve ‘Benim Su Ayak İzim’ projeleri de yer aldı.

Kâğıt geri dönüşüm atölyesi, kompost atölyesi, deri atölyesi, rozet atölyesi, atık kumaştan makrome yapım atölyesi, atık kumaştan çanta yapım atölyesi, parfüm atölyesi, kraft atölyesi, seramik atölyesi, fotoğrafçılık atölyesi, çocuklarla boyama etkinliği, çocuk yüz boyama atölyesi gibi çalışmaların gerçekleştirildiği etkinlikte özellikle çocuklar atölye çalışmalarına yoğun ilgi gösterdi. Şenlikte Milli İrade İlkokulu öğrencileri tarafından performans sergilenirken, Zeplin, Daddy and Clementine ve Exit müzik gruplarının konserleri ile katılımcılar eğlenceli dakikalar geçirdi. Şehir merkezinde gerçekleştirilen ÇEVŞEN 2024 etkinliği 8 binin üzerinde katılımcıyı ağırladı.

Kaynak: iha