ETO heyeti Sivrihisar OSB’de incelemelerde bulundu

Videoyu Aç ETO heyeti Sivrihisar OSB’de incelemelerde bulundu
A
a

Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Güler ve beraberindeki heyet, ETO’nun kurulmasına katkı verdiği ve iştirakçisi olduğu Sivrihisar Organize Sanayi Bölgesi’ni ziyaret ederek, inşaat ve alt yapı çalışmalarını yerinde inceledi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, beraberindeki heyetle birlikte ETO’nun kurulmasına katkı sağladığı ve iştirakçisi olduğu Sivrihisar Organize Sanayi Bölgesi’ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Güler ve beraberindeki heyetin inceleme ziyaretine Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü de eşlik etti. İnceleme ziyaretinde Güler ve beraberindeki heyet, sanayi bölgesinin son durumu hakkında Sivrihisar OSB’nin Müdürü Kemalettin Ustaoğlu’ndan bilgi aldı. Proje hakkında bilgi veren Ustaoğlu, ilçe ekonomisine katkı sağlayacak projeyi faaliyete geçirmek için çalışmaların sürdüğünü kaydetti.
Alt yapı çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor
Sivrihisar OSB’nin alt yapı çalışmalarının devam ettiğini belirten Ustaoğlu, 2.180.000 metrekare olarak planlanan OSB’de yol ve su çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu kaydetti. OSB’nin elektrik ve doğalgaz işlerinin tamamlanması için de gayret gösterdiklerini belirten Ustaoğlu, ziyaretten ve Sivrihisar Organize Sanayi Bölgesi’nin kurulması için verdiği destekten dolayı ETO Başkanı Metin Güler’e ve oda yönetimine teşekkür etti.
Sivrihisar OSB’ye destek olmaktan mutluluk duyuyoruz
Ziyarette konuşan ETO Başkanı Metin Güler, Eskişehir Ticaret Odası olarak ilçelerin kalkınmasını şehrin gelişimiyle bir bütün olarak gördüklerini belirten Güler, bu yönüyle Sivrihisar OSB’nin ETO’nun vizyonuyla örtüştüğünü kaydetti. Güler,  Sivrihisar’ın ve yakınındaki ilçelerin gelişiminde ve kalkınmasında önemli bir rol oynayacağına inandığı Sivrihisar Organize Sanayi Bölgesi’ne oda olarak katkı sağlamaktan mutluluk duyduklarının altını çizdi.
 Güler’den ihtisas OSB vurgusu
Sivrihisar OSB’nin potansiyeli ve sağlayacağı iş hacmiyle tam anlamıyla ihtisas organize sanayi bölgesi olacağını belirten Güler, Sivrihisar OSB’yi Eskişehir’in ihtiyacı olan bir yatırım olarak gördüklerini kaydetti. Sivrihisar OSB’de faaliyet gösterecek işletmelerin sağlayacağı istihdam ve ticaret hacminin ilçedeki ekonomik hareketliliği artıracağını belirten Güler, bu sayede şehre olan göçün de azalabileceğini ifade etti.
 
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi