EVDEN ÇIKMAK MÜMKÜN DEĞİL

Videoyu Aç EVDEN ÇIKMAK MÜMKÜN DEĞİL
A
a

Artan hayat pahalılığı nedeniyle tatile gitmenin mümkün olmadığını söyleyen Eskişehirli vatandaşlar, tatil için bütçe ayıramayacaklarını belirterek, “Evden çıkamıyoruz ki tatile gidelim” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
SOKAK RÖPORTAJI: MELTEM KARAKAŞ

Artan hayat pahalılığı ve ekonomik şartlar, vatandaşların tatil planlarını da etkiledi. Bu yıl tatil için bütçe ayırıp ayırmadığını sorduğumuz vatandaşlar, ev kirasını bile ödemekte zorlandıklarını, bu sene tatilin kendileri için çok zor olduğunu ifade etti.

PARAMIZ YOK
Ali Hıdır Durur
“Neyle bütçe ayıracağız. Biz emekliyiz. Zor geçiniyoruz. Paramız yok. Nasıl tatile gideceğiz. Olsa da gitsek keşke. Çok eskilerden giderdik. Son 2-3 yıldır gidemiyoruz. Emekli maaşlarına zam yapılsın.”

MASRAFLAR FAZLA
Bulut Uzun
“Ev kirasını ödeyecek bütçemiz yok ki tatile gidelim. 1 haftadır ev arıyorum. Kiralayacak bütçem yok. Evden çıkamıyoruz ki tatile gidelim. Türbeye gidiyoruz sadece. Çocuğun masraflarını karşılamıyoruz.”

GİTMİYORUZ
Mustafa Bayar
“Ayıramadık. Bütçeyi nereye ayırıyoruz. Arabalar garajda bekliyor. Benzin kaç para olmuş? Cebimde 5-6 lira para var. Nereye tatile gidiyoruz? Eskiden giderdik. 5-6 senedir tatile gitmiyorum.”

ŞARTLAR BELLİ
Kadir Çıraklı
“Ne tatili. Bütçe ayıramıyoruz. Zaten hayat şartları belli. Bu yaz çalışacağız. Bütçemizi zorlar. 2 sene önce gittim tatile. Bu yıl çok zor. Bu yıl çok çalışacağız seneye tatile gidebilmek için.”

ÇALIŞACAĞIZ
Birsen Yanık
“Bu yıl gidemeyeceğim. Bütçem yok. Çok pahalı ortalık. Tatile gitmedim hiç. Bu yaz çalışacağım. Para artırabilirsem anca giderim. Ama geçinemiyoruz. Bugün iş başı yapacağım daha.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi