TÜMBEL-SEN Eskişehir'den banka promosyonlarına ilişkin açıklama TÜMBEL-SEN Eskişehir'den banka promosyonlarına ilişkin açıklama

Türkiye'nin dört bir yanından binlerce kişinin katıldığı festivalde 7 buçuk ton sucuk ikramı yapıldı. Diğer yandan Guinnes rekorlar kitabında yer alan dev tavada sucuklu yumurta bu yıl 500 kilogram sucuk ve 3 bin 500 adet yumurtayla yapılarak geçtiğimiz yılın rekoru da kırılmış oldu. 
Çocuklara özel oyunlarında yer aldığı festivalde 7'den 77'ye herkes gün boyu keyifli anlar yaşadı. Dünyanın merkezi olarak kabul edilen Sivrihisar'da festival konser etkinliğiyle de taçlandırıldı. Ali Şan ve Kubilay Karça'nın sahne aldığı festivalde katılımcılar doyasıya eğlendi.
Öte yandan Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü festivale ilişkin ES TV canlı yayınında konuştu. 
Yüzügüllü, "Geleneksel hale getirdiğimiz sucuk dövme festivalimizi gerçekleştiriyoruz. Bu kış ayında soğuk havayı gelen misafirlerimiz için sıcak bir havaya çeviriyoruz. Burada bugün Türkiye'nin dört bir tarafından gelen misafirlerimizi ağırlıyoruz. Onları Sivrihisar'ın lezzetini, Sivrihisar'ımızın meşhur dövme sucuğunu ikram ediyoruz ve onlarla burada güzel hoş bir gün geçireceğiz inşallah. Bu sene 8'incisini gerçekleştiriyoruz, her sene de büyüyerek katlanarak devam ediyor. Geleneksel olarak devam ediyor. Sivrihisar dünyanın merkezi ve festivaller ilçesi oldu. Geçen sene düzenlediğimiz festivalimizde 300 bin kişiden fazla bir katılım vardı. İnşallah bu sene daha fazlasını bekliyoruz" dedi.

Kaynak: ŞENER ÇETİN