Kütahya’nın Gediz ilçesinde aday öğretmenlere Hizmet içi eğitim verildi.

Gediz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Gediz ve Çavdarhisar ilçelerinde aday öğretmen olarak görev yapan öğretmenlerin Aday Öğretmenlik Uyum Eğitim Semineri Öğretmen Yetiştirme biriminden sorumlu Şube Müdürü Yusuf Dağ nezaretinde gerçekleştirildi.

Gediz ve Çavdarhisar ilçelerinde görev yapan 7 öğretmen bir hafta süren eğitimleri sonunda eğitimlerini tamamladı.

Kütahya’da hacı adayları kutsal topraklara uğurlandı Kütahya’da hacı adayları kutsal topraklara uğurlandı

Uyum seminerini tamamlayan öğretmenlerle bir araya gelen Gediz İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bahadur, öğretmenlik mesleğinin inceliklerin, Milli Eğitim Bakanlığı’nın eğitim politikalarını, Milli Eğitim Temel Kanunun ve öğretmenlik mesleği ile ilgili tecrübeleri hakkında öğretmenlere paylaşım gerçekleştirdi.

Mesleğe yeni adım atan aday öğretmenlerine hayırlı olması dileklerinde bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bahadur "Öğretmenlik sevgi ve fedakârlık mesleğidir. Yaptığınız işi hiçbir zaman maddiyatla ölçmeyin. Devletimize sadakat duygusu ve iş ahlakına riayet anlayışıyla hizmet edin. Nasıl başlarsanız öyle gider, tertipli disiplinli olun. Sürekli kendinizi geliştirin ve yenileyin. Eskiden hocalarımız "sınıfa mabede girer gibi" girermiş. Mesleğin itibarını iyi temsil ederek koruyun, itibarı dışarıdan beklemekten ziyade, yaptıklarınızla, fedakârlık ve başarılarınızla elde etmek suretiyle ilham veren öğretmenler olmaya çalışınız. Aramıza hoş geldiniz, meslek hayatınızda başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.

Kaynak: iha